Reklaam sulgub sekundi pärast

DIGITURUNDUS on uus popp ala! Kas sellega tegelemine sobiks ka sinule?

FOTO
Foto: Liis Kuusk

Digiturundus on ala, mille vastu paljud huvi tunnevad – seda nii põhi- kui kõrvaltööna, mida saab internetis teha. Digiturundusagentuuri Sharplife juht Kaspar Aren usub, et elu on lühike - tee seda, mida armastad. Kui sa armastad digiturundust, annab ta nõu, kuidas selle ametiga pihta hakata.

Kuidas internetis raha teenida?

Aren möönab, et tema teekond digiturundajaks sai alguse Google’i otsingusse pandud sõnadest "How to make money online". „See oli see jäneseurg kuhu sisse hüppasin ja pärast seda pole enam tagasi vaadanud,“ märgib ta.

Pärast aastaid õppimist ja katsetamisi oskab ta soovitada, et kui soovid ka õppida digiturundust, pea silmas seda:

  • Ole valmis palju õppima ja tunne siirast huvi.
  • Turundus on väga mitmekülgne ja kiirelt muutuv valdkond.
  • See on justkui kombinatsioon teadusest ja kunstist.
  • Teaduse osa on kõik see tehniline pool: Kuidas reklaame kokku panna. Kuidas uudiskirju koostada ja kuidas kampaaniaid strateegiliselt luua. Hoia end kursis erinevate reklaam- ja sotsiaalmeediaplatvormide algoritmidega selleks, et Sul oleks võimalus alati kõige kuluefektiivsemalt sõnumeid võimendada.
  • Kunsti osa - seda on raskem õppida. See on turunduses just see esitlemise viis: Milliseid sõnu sa kasutad, millist visuaali sa kellelegi näitad ja milliseid pakkumisi teed. Pühenda aega, et õppida inimeste käitumist ning sisemisi motivaatoreid. Uuri kuidas esitleda tooteid ja teenuseid nii, et sihtrühma kuuluvad inimesed näeksid selle kasusid nende endi jaoks.
  • Hea digiturundus on see, mis mõistab oma sihtrühma ning suudab tooteid ja teenuseid esitleda viisil, mis toob kliendi jaoks saadavad kasud selgelt ja arusaadavalt esile.

Väljakutse pidevalt edasi areneda

Oma töö juures meeldib talle kõige enam asjaolu, et tal on võimalus aidata ettevõtjaid, kellel on väärt tooted või teenused. Üheskoos nende ettevõtte sõnumit võimendada inimesteni, kes sellest tõeliselt kasu saavad.

Arenit inspireerib eelkõige mõte omaenda potentsiaali võimalikult maksimaalsest realiseerimisest. „Ma sean endale alati väljakutseid, et pidevalt edasi areneda.

Seejärel otsin inimesi, kes on saavutanud seda, mida soovin saavutada ning ammutan neist inspiratsiooni,“ jagab ta oma edu saladust.

Kas jääda palgatööle või valida ettevõtlus?

Aren on läinud ettevõtluse rada. Kui ka sina oled mõelnud ettevõtlusele, soovitab ta endalt küsida need küsimused:

  • Kui hästi sa ennast sisimas tunned? Töökoht ja ettevõtlus on nagu öö ja päev. Kas sa oled valmis vastutama absoluutselt kõige eest? Nii hea kui ka väga halva.
  • Kas sa alustad oma ettevõtlusega ainult sellepärast, et vabaneda ülemusest ja teenida rohkem raha või sellepärast, et sulle see valdkond tõeliselt meeldib ja pakub piiritult huvi?
  • Kui sinu ainukeseks motivaatoriks on raha, siis võib juhtuda, et annad takistuste puhul alla, sest raha ainuüksi on üsna nõrk motivaator.
  • Kui sul on oma ettevõtlusega tegelemise taga suurem missioon, on suurem tõenäosus, et murrad läbi ka raskematest takistustest.
  • Kas sul on varutud alustamiseks rahavarusid, et saaksid ettevõtte arendamisele keskenduda umbes 4-6 kuud isegi kui see ei ole veel selle aja jooksul kasumlik?
  • Rahaline puhver oma igapäevaste kulude katmiseks on igal juhul hea mõte. Sel viisil on su meel selge ning sa ei pea oma uue ettevõttega tegema halbu tehinguid lihtsalt, et leiba lauale panna.