KUIDAS olla õnnelik? Õnnenipid meestelt 

FOTO

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat, kes korraldab juunis 30-päevast õnnelikkuse väljakutset, uuris kolmelt mehelt, mis on nende jaoks õnn ning nippe, kuidas olla õnnelik.

Jesper Parve: õnnelikuks teevad väiksed asjad

Kirjastaja ja Pihla Inspiratsioonitalu looja Jesper Parve sõnab, et teda teevad õnnelikuks lihtsad asjad. „Olen ringiga keerulised asjad ära teinud ja olen tagasi lihtsate asjade juures – hea söök, hea jook, hea uni ja hea seks!“ sõnab ta.  

Eks hetki, kus pole hea tuju, tuleb ikka ette. Jasperil on selleks kaks lahendust – kiire ja pikem. Pikem lahendus on vähemalt tunniajane jalutus looduses. Isegi kui on kodused mured, mis hulluks ajavad, siis jalutuskäigult tagasi tulles on tunne, et kuidas need asjad üldse närvi ajasid. Ja kiire lahendus… see on klaas veini! „Aga klaas, mitte pudel!“ hoiatab ta.

Et suhtes õnn püsiks, on nende kodus hommikune „kohustuslik“ 15 minutit kaisutamist.  „Õhtuks on juhe koos, siis peab lapsed magama panema, hambad pesema. Aga enne kui hommikul trall pihta hakkab, on see 15 minutit nii mõnus,“ soovitab ta.

Illimar Pilt: õnnetunne on olla hetkes

Müramistreener ja laste metsasünnipäevade korraldaja Illimar Pilt ütleb, et tema jaoks on õnn see, kui ta saab olla see, kes ta päriselt on. „Õnnetunne on see, et saan olla hetkes. Saan teha, mis ma tahan. Mõnele meeldib, et ta on vajalik, peab kogu aeg tööd tegema. Mina ei tunne seda, mina tahan jällegi vabadust,“ räägib ta.  

Samas peab elu käima ka lainetena. Peab vahepeal koguma ka kukkumist, et ongi paha olla ja tulebki lasta endal olla. „Kui sa ütled endale, et see möödub, on sellel ajaline mõõde,“ annab ta nõu.  

Kui sul on halb olla, muudab selle veel halvemaks sotsiaalmeedia, kui hakkad end teistega võrrelda. Pigem tasuks lasta endal olla ja leida need positiivsed konksud, mis sind jälle üles tõmbavad. Tema läheb õue jalutama. Kõik asjad võivad tunduda jube kehvad, aga siis ta hakkab märkama linnulaulu, mis toob ilusaid mälestusi.

Tiit Trofimov: õnne saladus on iseenda aktsepteerimine

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov peab õnne saladuseks endaga rahulolu. Siis hakkab ka ümbritsev maailm sind toetama.

Kogu aeg ei saa õnnelik olla, aga rahulolu ja õnnelikkuseni jõudmise saladus on iseenda aktsepteerimine. Võtta vastu ka raskemad kohad. „Vaja on tunda kõiki tundeid ja lubada endal olla ka kurb ja vihane,“ arvab ta.

Trofimov sõnab, et õnnelikuna püsida saab vaid praktikate abil – jooga, meditatsioon, pidev enda vaatlemine. „Kui tuleb peale negatiivne tunne, jälgin, kas see on väärt õnnetundest väljaminekut,“ nentis ta ja lisas, et oma keskme hoidmist peab treenima.