KUIDAS vähem kannatada ja rohkem armastada

FOTO

Kui Rännaku-meetodi loojal ja tuntud motivatsioonikõnelejal Brandon Baysil diagnoositi korvpallisuurune kasvaja, sai alguse tema hingeotsingurännak. Brandon otsustas sel hetkel ravida end loomulikul viisil: ta ei võtnud rohtu ega läinud lõikusele, ent kuus ja pool nädalat hiljem leiti, et kasvaja on kadunud.

Omaenese meele-keha tarkusest avastas Brandon Bays, kelle Rännaku intensiivseminar, mida viib läbi eneseabikoolitaja Irene Kaljuste, toimub oktoobrikuus veebis, võimsad vahendid, millega saavutada otsene juurdepääs hingele. Ta leiutas tervenemise revolutsioonilise paradigma, millest sündis teedrajav teos „Rännak” enesetervendamisest ehk rännakust „sisemistel maastikel“.

Siin on 5 mõtlemapanevat tsitaati armastuse ja kannatuste kohta Brandoni raamatust „Rännak.“

  • Kui on olemas tõeline armastus, pole tähtis, kas ma annan või saan – näib, et see lihtsalt voolab läbi ja on ilus, vaatamata sellele, mis suunast see tuleb. Veel täpsemalt, see isegi ei tundu andmise ja saamisena – see on lihtsalt tegu, mis leiab aset otsatus armastuses. Olen lõpuks nõus olema lähedastega „ehtne“ – mitte näidates end tugevana, vaid olles piisavalt tugev, mõistmaks, et ma ei saa kõike üksi teha – et ma tõepoolest vajan abi ja olen nii alandlikult tänulik toetuse ja õpetuse eest.
  • Armukadedus ja hüljatus ei ole ainsad emotsionaalsed hädad, mis meid takka kihutavad. Meil kõigil on probleeme ja mingil ajahetkel võib tunduda, et need on meie üle võimust võtnud. Ja ometi pole me kunagi teadnud, kuidas jõuda probleemi tõelise tuumani, valu varjatud põhjuseni. Nõnda siis tegeleme sellega pindmiselt, kas seda eirates või tehes nägu, et seda pole olemaski või üritades ennast veenda, et kui lausume peas probleemi kohta õigeid sõnu, ongi meiega hästi. Samal ajal jääb varjatud põhjus meie sisemusse ja me imestame, miks me ei saa seda lahti lasta, ükskõik kui väga me ka ei püüaks.
  • Kui olete kord oma sisemist valgust näinud, hakkate seda kalliks pidama ja aina vähem tahate teha midagi, mis võiks selle lämmatada või ähmastada. Me ei taha enam panna oma sisemise valguse peale lambivarju.
  • Meie valgus ei ole ainus, mille peale asetame lambivarju. Väga tihti püüame katta ja varjata ka emotsionaalseid tundeid.“ Leian, et eriti tõsi on see sõltuvuste puhul. Sõltuvused on sageli enda kõrvalejuhtimise vahend sügavast emotsionaalsest probleemist, millest me jagu ei saa või mida ei söanda tunnistadagi,“ sõnab Brandon.
  • Kui olete korra täielikult ärganud ja mõistnud, kes te tegelikult olete, ei jäta Läte teid rahule! Kui olete korra rännanud koju, viipab kodu teile ikka ja jälle. Tõde muudkui kutsub teid endasse, kuni viimaks armute sellesse nii, et ei taha teada midagi, mis teid selle juurest ära viiks.