KUIDAS valmistub poksija matšiks?

Dmitri Salamatin vs Lado Gabisonia
Dmitri Salamatin vs Lado Gabisonia — FOTO: Erlend Štaub

18. märstil toimub juba neljandat korda Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Teiste seas asub ringi ka Dmitri Salamatin – noor mees, kellel on suured eesmärgid saada maailmatšempioniks. Ta selgitab, kuidas käib ettevalmistus matšiks.

Treenereid on kaks

Dmitril on kaks tipptasemel treenerit, kellega ta regulaarselt treenib, et saada paremaks.

Üks treener füüsiliste võimete suurendamiseks, kellel on palju kogemusi ning kes on treeninud maailmatšempione. „Ta teab, mida tegema peab ja meil on ettevalmistuseks oma süsteem,“ usaldab Dmitri treenerit täielikult.  

Ja teine treener tehnika arendamiseks, kes treenib olümpiamängudeks. „Ta on hea treener, kes teab, kuidas arendada kõiki lihaseid ja saada tugevamaks. Praeagu treenime kaks korda rohkem kui varem,“ räägib ta matšieelsest ajast.

Ärevusele ei ole ringis kohta

Poks ei ole ainult füüsiline ala, vaid matšiks peab olema valmis ka vaim. Dmitri ütleb, et tema tunneb end enne iga matši hästi ega ole kunagi ärevil, kes vastane ka ei oleks.

„Ma tunnen end hästi, tantsin, naeratan, laulan ja poksin meeleldi kõigiga!“ ütleb ta ja lisab, et ärevil ei ole ta kunagi, kes vastane ka ei oleks,“ ütleb ta.

Teekond parimaks

Võitlejana unistab Dmitri parimaks saamisest. „Olgu tegu One Championshipiga, UFC-ga, Gloryga – vahet ei ole. Ma tahan saada maailmatšempioniks,“ selgitab ta.

Sel aastal mais on tal plaanis sõita Bangkoki Muay Thai maailma meistrivõistlustele ning mõne kuu pärast Euroopa meistrivõistlustele. Ta loodab mais näidata oma jõudu ning võita.

Pane tähele!

  • Poks ei ole ainult füüsiline ala, vaid matšiks peab olema valmis ka vaim.