NELI NÕUANNET, mida sõbraga looduses teha

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: Triin Maasik

Öeldakse ju, et ei ole halba ilma, on vaid vale riietus. Loodusterapeut Mai-Liis Kivistik soovitab väga minna loodusesse – on ju loodus väga hea stressi ja pingete maandaja. Eriti tore on midagi looduses ette võtta koos sõbraga. Siin on neli mõtet, mida koos looduses teha!  

Piknik

Loodusesse on alati hea minna piknikule. Võtta kaasa meelepärane toidumoon ja üks mõnus soe taimetee ning nautida keskkonna vahetust.

Värskes õhus einestamine loob mõtteselgust ja lisaks positiivsete emotsioonidele toetab ka loovuse avanemist.

Kiirmaalimine

Tore on minna sõbraga ka koos loodusesse kiirmaalimist katsetama. Ei ole vaja selleks kanvast või rohkelt värve. Piisab valgest paberist ja pliiatsist.

Leidke ühine objekt, mida paberile tuua ja laske linnulaulu enda kunstisoont ja inspratsiooni toetada.

Paljajalu kõndimine

Paljajalu samblamättal kõndimine maandab stressi ja toob hetke täielikult kohale. Peale kogemist on hea jagada sõbraga, mida mõlemad märkasid.

Ajakirjas "Journal of Environment and Public Health" avaldatud uuringu kohaselt on inimeste tervis tänapäeval kõigi aegade madalaim, kuna nad ei ole maaga enam seotud. Uuring viitab ka sellele, et taasühendumine Maa elektronidega soodustab intrigeerivaid füsioloogilisi muutusi ja heaolu nagu näiteks südamelööke sünkroniseerimine.

Lisaks, kui käid paljajalu, siis refleksoloogilised punktid, mis asuvad talla all, saavad stimuleeritud.

Pildistamine

Tore on minna ka koos loodusesse pildistama. Ei ole vaja erilist kaamerat, vaid sobib ka mobiiltelefon. Jäädvustage mõlemad täpselt neid detaile loodusest, mis sel hetkel kõnetavad. Hiljem tehke mõlema loomingust kokku üks tore kollaaž.

Lihtsalt looduse vaatlemine võib parandada keskendumisvõimet, vähendada stressi, leevendada ärevust ja depressiooni. Looduspildid toidavad meie aju viisil, mida linnatänavad eales ei suuda!