NIPINURK: 6 abinõu, mis aitavad sul jõuda hea eluni

Monika Kuzmina

Pilt: Shutterstock

Inimeste elus, kes on määratud suuri tegusid tegema, tuleb aeg, kus nad peavad seisma peegli ette ja endalt küsima, miks me elame nagu hiired, kui meie rinnas tuksub vapra lõvi süda.

Menuraamatu „Motivatsioonimanifest“ autor Brendon Burchard soovib lugejale pakkuda informatsiooni, mis aitaks tal leida oma tee emotsionaalse ja vaimse heaolu juurde. Et see õnnestuks, tuleb kõigepealt õppida oma põhimõtetele kindlaks jääma.

Allpool on välja toodud kuus soovitust, kuidas seda teha:

Mõtle enne tegutsema asumist

Mitte ükski suur otsus ega tegu ei tohiks tõeks saada enne, kui oleme läbi mõelnud, kuidas see mõjutab meie elu teisi tahkusid: isiklikku heaolu, suhteid ja sotsiaalseid ülesandeid.

Pühenda ennast sellele, mille vastu tunned kirge

Teine viis, kuidas endale kindlaks jääda, on see, et me ei pühenda ennast mitte millelegi, mille vastu me kirge ei tunne. Me peame lõpetama kõigele “jah” ütlemise, sest paljud projektid kukuvad läbi just sellepärast, et alustame midagi, mille vastu meil indu pole. Me satume sageli oma põhimõtetega vastuollu sellepärast, et teeme pidevalt asju, mida me ei armasta, koos inimestega, kellest me ei hooli.

Pea oma sõna

Kolmas viis oma põhimõtetele kindlaks jääda, on pidada oma sõna. Kui me ütleme armastatule, et kohtume temaga keskpäeval, siis peame kohale jõudma enne keskpäeva või täpselt kell 12. Kui lubame projekti kolmapäevaks lõpetada, siis saame selle ka kolmapäevaks valmis. Kui lubame kellelegi, et ei peta tema usaldust, siis me ei hakka tema kohta kuulujutte levitama.

Kohtle teisi lugupidamisega

Neljas harjumus on kohelda teisi alati lugupidamisega. Oma elule tagasi vaadates kahetsevad inimesed sageli seda, et nad kohtlesid teisi halvasti. Lugupidamine tähendab seda, et me ei tee teistele haiget, jätame neile õiguse ennast väljendada ja austame seda, et neil on omad mõtted, tunded ja teod, mis on nende meelest täiesti reaalsed ja õigustatud, isegi siis, kui me peame nende tegevust tähtsusetuks või valeks. Lugupidamine tähendab seda, et me näeme teistes jumalikku alget ning austame neid.

Räägi tõde

Viies harjumus on tõe rääkimine. Kui palju pahandust on valetamisest tekkinud? Kui palju on neid suuri arusaamatusi ja pingestatud suhteid, mida pisivaled on veelgi hullemaks muutnud? Nii sisemises kui ka välises plaanis tekitab vale üksnes valu. Endale ja teistele valetamine on sama, mis endale haiget tegemine. Me ei tohi valetamisse lõdvalt suhtuda nagu tänapäeval kombeks – selle hind on lõppkokkuvõttes alati häbi ja kahetsus. Me ei tohi väikeste valede haaval oma tõelist mina lammutada.

Tegutse alati

Kuues harjumus on alati tegutseda. Kui me seisame kaheldes ja viivitades elu äärealadel, siis see on sama, mis seista jõekaldal ja otsustada uppuvat last mitte aidata. Kui unistame uue karjääri alustamisest, aga ei tee seda kunagi teoks, siis saab kahetsus meist lõpuks võitu. Mida vähem me tegutseme, seda vähem oleme truud oma südamele ja vaimule ning seda vähem me usaldame, tunneme ja armastame ennast. Seega, jäta meelde: selleks, et oma põhimõtetele kindlaks jääda, peame tegutsema vastavalt oma tõelistele soovidele ja väärtushoiakutele.