NIPINURK: 6 minutit, mis muudavad su hommiku imeliseks

Buduaar

Monica Kuzmina

Shutterstock

Hal Elrodi raamat “Imede hommik” jagab praktilisi tööriistu, kuidas muuta enda hommikud imelisemaks.

Bestsellerite autor Matthew Kelly on öelnud, et me teame täpselt, mida teha, et olla õnnelikud, aga ei tee neid asju, sest oleme liiga hõivatud. Millega hõivatud? Liiga hõivatud püüdes õnnelikud olla.
“Imede mommik” on loodud just neile, kellel on kiire. Investeerides vaid kuus minutit päevas selleks, et saada inimeseks, kes peame olema, et luua edu ja õnne, mida oma ellu tõeliselt soovime, ei ole mitte ainult mõistlik, vaid ka täiesti kohustuslik juhul, kui aeg meid survestab. Kui näed, kui võimsad ja elumuutvad need kuus minutit on, üllatud positiivselt.

Kujuta ette, kui sinu hommiku esimesed kuus minutit algaksid nii…

Esimene minut…vaikus
Istu väga rahulikult, hinga sügavalt ja aeglaselt. Vaikuses istudes oled täielikult olevikus, kohal käesolevas hetkes. Vaigistad oma meele ja lõdvestad keha ning lubad kogu oma stressil haihtuda. Sinus kujuneb sügavam rahutunnetus, eesmärgitunnetus ja suunatunnetus.

Teine minut…afirmatsioonid
Soovituslik on ette võtta oma igapäevased afirmatsioonid, kui sul need on. Kui ei ole, siis on sul võimalus need endale luua. Afirmatsioonid meenutavad sulle sinu piiramatut potentsiaali ning olulisemaid prioriteete – loe need otstas lõpuni kõva häälega endale ette. Olulisele keskendudes tõuseb sinu motivatsioonitase.

Kolmas minut…visualiseerimine
Suled silmad või vaatad oma unistuste tahvlit ja visualiseerid. Visualiseerimine võib sisaldada ka seda, kuidas Sa end oma eesmärke saavutadestunned ja milline see hetk välja näeb.

Neljas minut…tänulikkus
Võta paar minutit, et üles kirjutada mõned asjad, mille eest tänulik oled, mille üle uhke oled ning mõned tulemused, mida lubad endale sel päeval saavutada. Nii lood endale jõustava, inspireeriva ning enesekindla meeleseisundi.

Viies minut…lugemine
Seejärel haara mõni raamat ning investeeri üks imeline minut ühe-kahe lehekülje lugemiseks. Leia raamatust mingi uus mõte, midagi sellist, mida oma päevas rakendada saad.

Kuues minut…liikumine
Lõpuks tõused püsti ja liigutad oma keha ühe minuti jooksul. Võid teha venitamist, kätekõverdusi, koha peal hüppeid. Oluline on oma südamelöökide sagedus üles saada ning sellega energiat, teadvelolekut ja keskendumisvõimet tõsta.