NIPINURK: 5 harjutust, mis võivad sinu elu alatiseks muuta

Pildi autor: Tommie Collier

Monika Kuzmina

“Igapäevased tänulikkuse harjutused on olnud osa minu elust nüüd juba 1 aasta ja 5 kuud,” räägib eduõpetuse juhendaja Kai Oja.

“Tunnen, et olen leidnud selle staadiumi, kus saangi elada enamus ajast suure tänutundega. See on nõudnud suurt püsivust, et tänude ütlemine tuleks automaatselt.”

Eduõpetaja Kai Oja jagab viite lihtsat harjutust, millega tema alustas ning soovitab proovida ka sinul.

1. Igal hommikul räägi endaga peegli ees ja imetle ennast – tee seda valju häälega.

Ütled vähemalt viis asja, mille eest sa enda juures tänulik oled. Samal ajal vaatad endale silma. Et sellest saaks igapäevane harjumus, seosta see näiteks hommikuse hambapesuga.

2. Esimese asjana igal hommikul kirjuta üles kümme asja, mille eest sa oma elus tänulik oled.

Ära unusta seda päriselt tunda, emotsioon peaks olema näha ka su näost.

3. Minu perel on nüüd juba üle aasta harjumuseks saanud hommikusöögi ajal öelda tänusid.

Nimetame kolm kuni viis asja, mille eest oleme tänulikud. Lapsed satuvad vahel hoogu ja peavad maha pikad monoloogid asjadest või tegevustest, mis neid õnnelikuks teevad. See loob päevale hea alguse.

4. Õhtul enne magamaminekut räägi taas peegli ees.

Seekord tunnusta ennast näiteks viie asja eest, mida sa päeva jooksul tegid. Need võivad olla ka asjad, mida jätsid tegemata.

5. Saada armastust kolmele inimesele, kes sind ärritavad.

Suurel osal inimestel on seda raske teha. Kui keegi meid ärritab, siis tavaliselt tekitab see meis halva tunde. Ära lase sellel juhtuda, selle asemele soovi neile kõike head. Mitte nende pärast vaid enda pärast. Kui sa saadad neile armastust ja soovid, et neil kõik hästi läheb, siis tekitab see hea tunde sinu sees.

Suurim oskus on olla tänulik asjade eest, mis veel juhtunud ei ole.
Tänulikkuse harjutused juhivad su tähelepanu asjadele, mis on su elus hästi, ka elementaarsed asjad, mida tihti võtame iseenesestmõistetavana (nt kraanist tuleb soe vesi, tuba on soe jne). See, millele tähelepanu ja energia suunad, seda tuleb juurde.

Pea meeles – kui sa ei ole oma elus mõne asjaga rahul, siis on see sinu võimuses seda muuta läbi tänulikkuse: oled tänulik, kuid arened ja õpid edasi, et saada parem tulemus.