NIPINURK: kas naistel ja meestel peaks ikka olema erinev nahahooldus?

pilt: Airi Leon

Monika Kuzmina

Naiste ja meeste nahahooldustoodete turustamise viis erineb värvidest nimedeni. 2015. aastal paljastas New Yorgi tarbijakaitseministeeriumi uuring, et keskmiselt maksavad naistele turustatavad nahahooldustooted kuni 13 protsenti rohkem kui meestele mõeldud sarnased tooted.

Loodusterapeut Mai-Liis Kivistik selgitab, kas soospetsiifiline nahahooldus on ikka vajalik.

Kas meeste ja naiste nahk erineb? 

Täiskasvanueas püüavad inimesed joonduda toodete valikus selle järgi, mis purk tekitab mehelikuma või naiselikuma enesetunde. “Me arvame, et see on meie valik, aga tegelikult on siin taga psühholoogia ja meie kasvukeskkond. Meile müüakse juba väikesest peale, et teatud värvid ja tooted klassifitseeritakse naiselikuks ja teised mehelikuks. Harjumus tekib 21 päevaga ja nii võibki jääda meile mulje, et me ise valime mitte, et meid on turundusmaailma poolt programmeeritud,” tõdeb Kivistik.

Tõsi, meeste nahk on umbes 20 protsenti paksem kui naistel, sest sisaldab rohkem kollageeni ja elastiini ning kipub tootma rohkem õli. Siiski ka Ameerika Dermatoloogia Akadeemia kinnitab, et meie igapäevase nahahooldusrežiimi põhitõed peaksid olema samad, olenemata soost. Selle asemel, et läheneda toodetele, kas need on suunatud meestele või naistele võiks hoopis keskenduda nahatüübile: normaalne, tundlik, õline, kuiv või kombineeritud.

Võrdle nahatoodete koostisosi 

“Võib-olla tundub hetkel veidi uskumatu, aga lihtsalt võrdle meessoost ja naissoost nahatoodete koostisosi, ignoreeri aroome ja märkad peagi, et tegelikult oleme väga sarnased. Meeste ja naiste kreemi, palsami, geeli või seerumi põhielemendid on sageli samad. Ja kõigele lisaks nahka pinguldavad või niiskust suurendavad tooteid vajavad nii mehed kui naised,” kinnitab Kivistik.

Juhul, kui eelnev on veel kaheldav, soovitab ta mõelda, kuidas erinevaid nahamuresid lahendatakse. Näiteks ekseemi või rosaatsea ravimisel sooline erinevus toodetel puudub. Kuidas siis igapäevane hooldus peaks meil erinev olema?!