NIPINURK: kirjuta endale kiri tulevikust ja sinu unistused lähevad täide

NIPINURK: kirjuta endale kiri tulevikust ja sinu unistused lähevad täide
Pilt: Shutterstock

Sa saad endale ise luua sellise elu nagu sa ise tahad.

Harald Lepisk, kes on rahvusvaheline koolitaja loova eneseteostuse alal, jagab soovitust, kuidas oma unistusteni jõuda.

Koos Roland Tokkoga välja antud raamatus ”Minu elu kutse”, jagab mees harjutust, kus tuleks endale ise tulevikust kiri kirjutada. See aitab oma praegust seisukorda paremini näha ning oma eesmärke taas joonele saada.

”Kirjutan endale igal aastal kirja tulevikust. Kujutan ette, et olen 80-aastane ning vaatan oma senisele elule tagasi. Räägin, kuhu olen jõudnud, mis on minu jaoks praegu tähtis ja mis mulle rõõmu teeb. Ma vaatan tagasi oma projektidele ja sellele, kuhu need on välja jõudnud. Otsin eelkõige neid valikuid ja saavutusi, mille üle tunnen uhkust ja tänu,” selgitab Harald endale kirja kirjutamise tagamaid.

“See aitab mul endale meelde tuletada olulisi põhimõtteid, mida olen õppinud mentoritelt, lugenud raamatutest ja saanud elukogemustest.

Leia sobiv hetk ja kirjuta ka endale kiri tulevikust. Mõttelendu aitab käivitada see, kui lähed mõnda uude paika kirjutama, et argine ümbrus sul hoogu maha ei võtaks. Võta ka tassike head rohelist teed, kohvi või muud mõtlemist ergutavat stimulaatorit, et lennukamalt oma tulevikku ette kujutada.