NIPINURK: KOOLITAJA 5 õpetust, kuidas inimestega paremini läbi saada

NIPINURK: KOOLITAJA 5 õpetust, kuidas inimestega paremini läbi saada
pilt: erakogu

Kuidas olla meeldivam inimene ja parandada oma inimsuhteid?

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ning Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Mats Soomre on üle 22–aastase aktiivse kogemusega treener, kes on läbi viinud üle tuhande treeningu ja koolituse meeskonna teemadel.

Tema sõnul esitab moodne maailm meile üha suuremaid väljakutseid nii tööl, kodus kui ka puhkehetkel. Soomre sõnul on üksikud hundid väljasurev liik ning koos tegemine toob rõõmu ja rahulolu. Selleks peab aga enda ja teistega paremini läbi saama. Kuidas seda teha? Siit leiad viis soovitust.

1. Õpi omasid usaldama. Eriti valdkonna asjatundjaid.

Õpi neilt õigel hetkel abi küsima. Alati on mõtet otsida endast targemaid inimesi, kellega koos teemad selgeks arutada. Kõik sõltub sellest, kui palju te üksteist usaldate. Usaldus on otsustamise, tundma õppimise ja kogemuse teema. Mida kiiremini õpid õigeid inimesi usaldama, seda kiiremini jõuad tulemuseni.

2. Kuula, aruta ja mõtle kaasa. Alles siis võta seisukoht.

Ära torma koheselt eitama! Kuula ja aruta. Ole skeptiline või vaidle, aga ära tööta vastu! Õpi mõistma ja usaldama oma kolleege, peret, sõpru, eksperte. Kuula ja arvesta. Aga lõplik otsus langeta ise! Teised võivad vajadusel otsuse  ettepaneku isegi ette valmistada, aga lõplik otsus tee ise ja tee seda enesekindlalt. Kui ei läinud nii, nagu plaanisid, võta end kokku, alusta uuesti ja tee paremini. Mitte kunagi ära süüdista teisi, kui otsused ebaõnnestuvad!

3. Kuluta oma energia järjekindlusele, mitte jonnimisele või ignoreerimisele.

”Eesti jonn” pole jonnimine, vaid sihikindlus, töökus ja järjekindlus. Jonnimine, kui mõttetu survestamine, pidev eitamine ja vastutöötamine on kokkuvõttes energiakulukas ja stressi tekitav, ega aita midagi mõistlikku saavutada. Sihikindlus ja järjekindlus viivad lõpuks võiduni ja rõõmuhetkedeni.

4. Arenda oma tugevusi, mitte nõrkusi. Õpi mõistma erinevusi ja vastandeid.

Ei ole mõtet sundida inimesi oma nõrkusi parandama, see ei tööta. Nõrkusi ei saa üldse kuigivõrd arendada – aga inimeste tugevusi saab arendada lõputult. Hoia endast erinevad inimesed endale lähedal. Just nemad täiendavad sind kõige rohkem ning aitavad tervikule kaasa isegi siis, kui see alguses tundub keeruline. Naudi inimeste eripärasid ja kiikse.

5. Ole leidlik, sõbralik ja järjekindel.

Ainult järjekindlusest ei pruugi piisata. Vaja on ka leidlikkust! Aja järjekindlalt ja leidlikult oma joont, aga tee seda nii, et inimestele meeldiks sinuga taas kokku saada.

Sarnased artiklid