NIPINURK: KUIDAS ennast teiste inimeste negatiivsuse eest kaitsta?

Monika Kuzmina

pilt: Shutterstock

Napoleon Hilli raamatust „Mõtlemist muutes rikkaks“ leiab häid nõuandeid, kuidas end negatiivsuse eest kaitsta.

Mõned head nõuanded:

Tunnistage, et teie ja kõik teised inimesed on loomult laisad, ükskõiksed ning vastuvõtlikud kõigele, mis teie nõrkustega haakub.

Tunnistage, et negatiivsed mõjud toimivad tihti alateadvuse kaudu, seepärast on neile raske jälile saada ja hoiduda inimeste eest, kes teid mingil viisil masendusse viivad või teis kahtlusi tekitavad.

Otsige teadlikult selliste inimeste seltsi, kes mõjutavad teid positiivselt mõtlema ja enda eest seisma.

Ärge oodake probleeme, sest sel juhul ei jää need tulemata.

Tegelege oma hirmudega. Inimene, kelle meeli täidab hirm, pelgalt ei hävita oma aruka tegevuse võimalusi, vaid mõjutab destruktiivselt ka kõiki teisi, kes temaga kokku puutuvad, hävitades ühtlasi nende võimalused.

Kaotage igasugune harjumus muretseda, tehes üldise, kõikehõlmava otsuse, et mitte miski elus ei vääri muretsemist. Selle otsusega tuleb tasakaal ja hingerahu, mis teeb teid õnnelikuks.

Õppige valitsema oma mõtteid. Kui te ei suuda oma mõtteid juhtida, ei suuda te juhtida ka midagi muud. Me kas valitseme oma mõtteid või valitsevad mõtted meid, vahepealset võimalust ei ole. Kõige praktilisem meetod oma mõtteid valitseda on hoida mõtteid tegevuses kindla eesmärgi ja kindla plaaniga.