NIPINURK: KUIDAS LUUA selline elu, mida soovid

Lisa kommentaar
NIPINURK: KUIDAS LUUA selline elu, mida soovid
Marje Kärner

Raamatu “Tänulikkus. Sinu õnne võti” autor ja Memme Majutuse perenaine Heike Pettinen sõnab, et meil kõigil on elus võrdsed võimalused luua just selline elu, mida me südamest soovime. Küll aga peame selleks mõistma enda olemust – kes me oleme ja mida soovime.

Hoolitse selle eest, et domineeriksid positiivsed mõtted

Pettinen toob välja, et positiivsed ja negatiivsed mõtted ei saa olla teadvuses korraga avalduvad. Ühed peavad olema enamuses. Seega hoolitse selle eest, et positiivsed emotsioonid sinu mõtetes domineeriksid.

Ta selgitab, et kui mõtled positiivselt, tunned ennast hästi, kui aga negatiivselt, siis muremõtted ning enesehaletsus üha süvenevad. Tunned end halvasti. Tõmbad alati ligi energiat, millega oled harmoonias.

Muidugi on loomulik, et elus tuleb ette probleeme. Küsimus on selles, kuidas me neile reageerime. Kui keerulises olukorras me ka ei oleks, meil on alati valik – kas keskenduda lahenduste otsimisele või mõelda probleeme juurde. Probleemidele keskendudes aga ärevus kasvab, muretsedes hakkab keha värisema, süda läheb pahaks, peopesad higistavad. Siis tasuks oma tähelepanu tuua probleemselt olukorralt asjadele ja inimestele, mille eest sa oled tänulik.

Tänulikkus tõstab energiataset kiiresti

Üks hea viis luua selline elu nagu soovid, on praktiseerida tänulikkust. Olla tänulik nii minevikus saadud õppetundide kui oleviku võimaluste eest. Tänulikkuse igapäevane praktiseerimine tõstab minu energiataset märkimisväärselt juba väga lühikese aja jooksul. Tänulikkus aitab avastada endast loovust, õpetab tundma rõõmu väikestest asjadest ja parandab suhteid lähedastega.

Tänulikkuse harjutusi praktiseerides avastad, kui lihtne on tänulikkuse abil oma ellu tuua seda, mida soovid. Kui suudad eelistada positiivseid mõtteid erinevates olukordades, püsid optimistlikuna, tõmbad ligi positiivseid inimesi ja sündmusi. Ja tõenäoliselt saavutad kiiremini ja lihtsamalt ka oma eesmärgid elus.

Elul on alati pakkuda midagi head

”Pea meeles ühte: elul on sulle alati pakkuda midagi head. Õpi seda head märkama! Pane tähele väikseid asju iga päev! Keskendu sellele, mis on hästi: olgu selleks lahke naeratus töökaaslaselt, armsama kallistus, laste naer, maitsev kodune toit või tööalane võit,” ütleb Pettinen.

4 asja, mille üle olla tänulik:

1. Ma olen elus.

2. Mul on võimalus luua iga päev oma unistuste elu.

3. Mul on hea tervis.

4. Inimeste üle minu elus.

Sarnased artiklid