NIPINURK: KUIDAS NAERMISE abil oma elu alatiseks paremaks muuta

NIPINURK: KUIDAS NAERMISE abil oma elu alatiseks paremaks muuta
pilt: Shutterstock

Terapeut Kreet Rosin-Pindmaa aitab tõhusate teraapiameetodite abil inimestel toime tulla elu erinevate õppetundidega.

Tema raamat ”Külluse ja armastuse sagedus” on teejuht, suurendamaks oma külluse vastuvõtuvõimet ja vabastamaks blokeeringuid, et külluseenergia saaks sinu isiklikus reaalsuses voolata senisest veelgi vabamalt.

Miks siis naermine ja naeratamine nii oluline on?

Naerata ja naera 

Naeratamisel ja naermisel on positiivne mõju sinu enesetundele ning see alandab stressitaset. Kui sul naeratamine väga kergelt välja ei tule, pane pliiats hammaste vahele – see loob olukorra, kus suunurgad tõusevad ülespoole. Selle tulemusel suureneb vere hulk aju otsmikusagaras ja kasvab vabastatava dopamiini hulk (mis mõjutab motivatsiooni ja meeleolu).

Vabaneb dopamiin 

Lisaks sinu paremale enesetundele võib sinu naeratus spontaanselt soodustada kellegi teise ajus dopamiini vabanemise – naeratus on tõeliselt võimas.

Rõõm aitab terveneda

Rõõmusta ja naera südamest võimalikult sageli. Kui vaja, võta selleks appi komöödiafilmid. Vaata tuju tõstvaid ja harivaid telesaateid ja filme. Veeda aega inimestega, kes panevad sind naerma või toovad suule naeratuse. Rõõm aitab terveneda. Olles rõõmuhetkes, meie organism muutub (hormoonid vabanevad, immuunsüsteem tugevneb jne).

Naer on üks parimaid ravimeid

Rõõm aitab jõuda kõrgemasse teadvuse seisundisse. See mõjutab meid füsioloogiliselt, emotsionaalselt ja vaimselt. Naer on üks parimaid ravimeid. See aitab ka siis, kui naerad iseenda üle.

Palun meenuta, mis on sind pannud südamest naerma? Millal sa viimati naersid kogu südamest? 

Hea tehnika! Naeratuse abil vibratsiooni tõstmine:

Naerata järgneva 1 minuti (või koguni 5 minuti) jooksul endale ja kõikidele teistele, kellega selle aja vältel kokku puutud. Ja pea meeles, et naeratamiseks ei pea olema ühtegi teist konkreetset põhjust peale fakti, et oled elus ja suudad hingata.

Sarnased artiklid