NIPINURK: KUIDAS pälvida ülemuse heakskiit ja oma töös edukas olla?

Monika Kuzmina

pilt: Rauno Liivand

Elus ja tööl edu saavutamine tähendab seda, et saavutame tunnustuse meie käitumispanuse eest.

Kui soovite elus ja tööl edu saavutada, peate kujundama oma imago. Kui seda hästi teha, saavad juhid ja kolleegid teie andeid vastavalt kasutada.

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja ja Belbini meeskonnarollide atesteeritud esindaja Eestis Mats Soomre kasutab oma töös Belbini teooriat, mis ühe olulise teemana aitab oma profiili juhtida ja räägib ka imago kujundamise olulisusest.

Siin on mõned nõuanded:

Õpi enda esitlemiseks selgeks mõned lemmikfraasid 

Üks viis tunnustuse võitmiseks on õppida enda esitlemiseks ja imago tugevdamiseks selgeks mõned lemmikfraasid. Juhiseks võib anda soovituse tegeleda asjadega, mis tuleb teil hästi välja. Hoiduge eemale nendest asjadest, mida teised teist paremini teevad. See lihtne retsept aitab, et teid märgataks ning võimaldab teil saada tööd, mis sobib teie olemusega. See tagab, et õigeid andeid kasutatakse õigel ajal ja õiges kohas.

Näita välja, milles oled hea 

Arusaam oma meeskonnarollidest ja sellest, kuidas teie tugevad küljed avalduvad, võib osutuda kergenduseks. Siiski ei tohi jääda loorberitele puhkama. Kui teil on olemas selge arusaam sellest, millised on teie tugevad küljed, kandke hoolt, et ka teised neist teada saaksid. Kui olete mõne tööga eriti hästi toime tulnud, väljendage rahulolu ja näidake, et tunnete sellest rõõmu. Kui annate selgesõnaliselt teada, mis teile rõõmu valmistab, teete lisaks endale teene ka tööandjale. Nii näitate, milliseid töid võib tööandja rahumeeli teile anda, teades, et need sooritatakse hästi.

Teod peavad sõnu toetama 

Ühelegi tööandjale ei avalda muljet töötajad, kes üksnes räägivad ega tee midagi. Kui ilmutate huvi või teil on võimeid mõnes valdkonnas ja näitate soovi sedasorti tööd teha ning teod toetavad teie sõnu, siis märgatakse seda ja teil õnnestub pälvida lugupidamine.