NIPINURK: KUIDAS sõnade abil oma elu paremaks muuta?

NIPINURK: KUIDAS sõnade abil oma elu paremaks muuta?
pilt: erakogu

Kreet Rosin-Pindmaa on Holistilise Teraapia Instituudi lõpetanud terapeut, kes aitab tõhusate teraapiameetodite abil inimestel toime tulla elu erinevate õppetundidega.

Raamatus ”Külluse ja armastuse sagedus” soovitab terapeut oma sõnadest teadlikuks saama. Aga miks see vajalik on?

Sõnad mõjutavad otseselt meie elusid 

Mõnikord me räägime ilma mõtlemata. Ütleme mõtlematuid asju. Mõnikord on need siirad rõõmuhõiked ja tunnustusavaldused. Kuid teinekord kipuvad need olema haiget tegevad ning me kahetsema nende ütlemist kohe (või veidi hiljem). Sõnadest on soovitav teadlikuks saada, kuna sõnadel on meie elule otsene ja tugev mõju.

Muuda oma sõnakasutust

Kuidas muuta oma sõnakasutust? Näiteks, kui miski sul kohe esimesel korral ei õnnestu täpselt nii, nagu sina seda ette kujutasid, ära hakka end hurjutama, vaid ütle endale nii: ”Pole hullu! Ma olen nagu Thomas Alva Edison ja tema eeskujul valin, et jätkan sihikindlalt ja teadlikult.” Kõrvaltvaataja jaoks põrus Thomas Edison mitu tuhat korda, enne kui tal õnnestus saada tööle hõõglambi pirn. Kui temalt selle kohta küsiti, vastas see tark mees: ”Ma ei põrunud, ma lihtsalt avastasin mitu tuhat moodust, kuidas seda teha ei saa.”

Samas võid appi võtta ka väekad kinnitused, näiteks öelda endale hommikul: ”Ma valin, et olen täna iseenda parim teisend” või ”Ma valin, et loon täna küllust iseendale ning teistele rõõmu ja kergusega” või ”Mida suurem on külluse hulk minu isiklikus reaalsuses, seda rohkem saan ma seda jagada teistega” või ”Ma väärin küllust nii nagu kõik teisedki”.

Hea harjutus! 

Mõeldes tagasi lõppevale nädalale, pane märksõnadega kirja, millises olukorras või kellele oleksid võinud öelda: 

”Mul on sinu pärast hea meel!”
”Tänan! Olen tema pärast rõõmustades valmis seda vastu võtma!”
”Tänan sind!” või ”Tuhat tänu sulle!”
”Jah, ma valin selle!”
”Tänan, mul on olemas kõik, mida hetkel vajan!”
Pööra sõnadele teadlikult tähelepanu

Pööra teadlikult tähelepanu oma sõnakasutusele ning kavatsustele. Lausu järgneva 10 kuni 30 minuti jooksul ainult positiivse laenguga sõnu. Positiivse laenguga sõnad on need, mis annavad sulle ja teistele väge juurde, mis tõstavad teisi ja sind ennast ülespoole ning mis loovad kergustunnet südamepiirkonnas.

Siin on mõned näited: 

”Ma armastan sind!”
”Ma tänan sind, et sa oled olemas!”
”Ma imetlen sinu osavust, leidlikkust, laia silmaringi, rahulikkust!”
”Ma imetlen sinu keeruliste olukordade käsitlemise oskust!”
”Ma imetlen sinu tasakaalukust!”
”Sa inspireerid mind oma elurõõmuga!”
”Ma tänan sind, et sa oled minuga nii kannatlik!”
”Mul on sinu pärast hea meel!”
”Tänan sind!”
”Tänan, mul on olemas kõik, mida hetkel vajan!”

Ja nüüd võta aega mõtisklemiseks selle üle, kellele saad KOHE PRAEGU öelda midagi sellist, mis tõstaks vibratsiooni mühinal ülespoole? Mine ja ütle talle seda!

Sarnased artiklid