NIPINURK: KUIDAS VAIMSEID pingeid kehast välja saada?

NIPINURK: KUIDAS VAIMSEID pingeid kehast välja saada?
pilt: erakogu

Hüpnoterapeudid Maris Saar ja Siim Sildoja jagavad raamatus „Elu muutev hüpnoos“ lugejatele lihtsaid nippe ja harjutusi, mida oma vaimsel arenguteel kasutada ja mille abil probleemidele lahendusi leida.

Ühe olulise teemana räägivad autorid raamatus ärevusest. Me kõik oleme mingil hetkel ärevust tundunud. Kerge ärevus on täiesti normaalne tunne. Mõnes olukorras on see isegi positiivne, sest see toob meid rohkem hetkesse.

Pikaaegne ärevus on kehale aga koormav ja väsitav ning seda ei tohiks eirata. Kuidas siis vaimseid pingeid kehast välja saada?

Siin on mõned head terapeutide nõuanded: 

Füüsilisi pingeid saab maandada väga lihtsalt – füüsilisi tegevusi tehes.

Näiteks iga päev vähemalt 30 minutit jalutada. Vabalt võib jalutamise asemel ka 10-15 minutit tantsida kodus, nii nagu igaüks oskab, suudab ja tahab. Üheks heaks võimaluseks on tööle jala kõndimine ja töölt tagasi kõndimine.

Võid võtta ka regulaarselt hetki iseendale!

Näiteks tee 2×5 minutit päevas meelte praktikaid, ela tundeid välja – nuta, naera või tee nii, nagu sul on vaja, mediteeri, liigu.

Üks kõige lihtsam viis vaimseid pingeid kehast välja saada on karjumine.

Mine näiteks metsa või autosse – või siis röögi kodus patja, seda samal ajal kasvõi pekstes.

Ka enda tühjaks rääkimine aitab!

Leia endale inimesed, kellega saad kõigest rääkida.

Kõige parem praktika oma vaimseid pingeid välja lasta on aga tegeleda meditatiivse tegevusega.

Ei ole kindlat nõuet või mingit kindlat liiki meditatiivset tegevust, mida kindlasti peab tegema. Igaüks võib vabalt teha oma meditatsiooni, lihtsalt vaigistada oma mõtteid, keskenduda iseendalesaa ja hakata leidma oma probleemidele lahendusi, mitte suruda oma mõtteid ja probleeme alla.

Sarnased artiklid