NIPINURK: LIHTNE NIPP, kuidas saavutada oma eesmärgid

NIPINURK: LIHTNE NIPP, kuidas saavutada oma eesmärgid
pilt: Shutterstock

Darren Hardy “Liitvõimendus. Sinu sissetulekute, elu ja edu taaskäivitaja” on käsiraamat, milles peituva liitvõimenduse süsteemi abil ei jää sul midagi elus saamata või saavutamata.

Hardy tutvustab ühte suurepärast strateegiat, mida ta on oma isikliku arengu teel kasutanud. See aitab saavutada kontrolli päeva jooksul tehtavate valikute üle, mille ülemusena loksuvad paika ka kõik teised asjad, ja aitab sul välja kujundada sellise käitumise ja tegutsemisviisi, et need hakkavad nagu kohusetundlikud lojaalsed käsilased ka harjumusi korrastama.

Sinu salarelv – tulemuste tahvel

Vali praegu kohe oma elust mõni tahk, kus ihaldad kõige enam edu. Kas tahad, et sul oleks pangas rohkem raha? Kas igatsed heas vormis kõhupiirkonda? Jõudu võistleda Taudmehe võistlusel? Paremat suhet elukaaslase või lastega? Kujuta ette, kus sa praegu oma soovide skaalal paikned. Ja nüüd mõtle, kus sa tahaksid olla: rikkam, kõhnem, õnnelikum – mida tahes. Esimene samm muutuse poole saab alguse teadlikkusest. Kui tahad jõuda sealt, kus oled, sinna, kus tahaksid olla, pead esmalt saama teadlikuks valikutest, mis juhivad sind soovitud sihtmärgist eemale. Pead saama hästi teadlikuks igast otsusest, mida täna langetad, et saaksid edasi liikumisel teha nutikamaid valikuid.

Kirjuta üles kõik, mida sooviksid parandada

Oma valikute teadvustamiseks juhendab Hardy, et paneksid kirja iga tegevuse, mis on seotud selle valdkonnaga sinu elus, mida tahaksid parandada. Kui oled otsustanud võlgadest vabaneda, siis pane kirja iga sent, mille kulutad. Kui oled otsustanud kaalu langetada, pane kirja iga suutäis. Kui oled otsustanud treenida spordivõistlusteks, siis tähenda üles iga tehtud samm, iga treening, millel osaled. Kanna lihtsalt kaasas väikest märkmikku, mis võiks olla taskus või kotis alati olemas, ning kirjutusvahendit. Kirjuta kõik üles. Iga päev. Mitte midagi vahele jätmata. Ei mingeid vabandusi, ei mingeid erandeid. Nagu suur vend jälgiks sind. Nagu tuleksime koos isaga sind sundima sadat kätekõverdust tegema, kui kõrvale hiilid.

Asju paberitükile üles kirjutada ei murra just konti. Aga oma edusammudel ja möödapanekutel silma peal hoidmine on üks põhjusi, mis Hardy edu on mitmekordistunud. See toiming iseenesest sunnib sind oma otsuseid teadlikult tegema. Kuid nagu on öelnud Jim Rohn: ”Mida on lihtne teha, on ka lihtne tegemata jätta.” Maagia ei peitu ülesande keerukuses. See peitub väikeste lihtsate asjade järjepidevas kordamises nii kaua, kuni avaldub liitvõimenduse vägi. Seega ära jäta hooletusse lihtsaid ja väikseid asju, mis loovad elus suuri võimalusi. Edukad ja mitteedukad inimesed erinevad kõige rohkem selle poolest, et esimesed on valmis tegema asju, mida teised pole. Jäta see meelde. Sellest on elu jooksul palju kordi kasu, kui seisad silmitsi keeruka, tüütu või raske valikuga.

Sarnased artiklid