NIPINURK: MIHKEL RAUD avaldab hea suhte saladuse

NIPINURK: MIHKEL RAUD avaldab hea suhte saladuse
Elo Strauss

24. juulil Haapsalu linnuses enesearengufestivalil Hea Elu üles astuv Mihkel Raud plaanib rääkida suhetest. Ta rõhutab, et kooselu koosneb kokkulepetest ja suhtes peaksid olema kokku lepitud reeglid. “Alguses armunud olles mõeldakse sellele ehk vähe, aga mingil hetkel hakkavad tekkima probleemid ja peaks kokku leppima kompromissid ja piirid ning praktilised asjad, mida tehakse näiteks tüliolukorras,” soovitab ta.

Kokkulepped aitavad tülide eskaleerumise ära hoida

Kokkulepped suhtes on kõigil erinevad, aga tülide eskaleerumise ära hoidmise huvides tasub need sõlmida. Raud sõnab, et igasugune kooselu koosneb kokkulepetest, aga neid on võimalik sõlmida alles siis, kui saame aru, et mõlema inimese roll suhtes on võrdne. Ei ole nii, et üks teeb teist õnnelikuks, vaid peame austama oma partnerit ja meie individuaalset ruumi ning olema need, kes me oleme.

Tülidega tasub olla ka ettevaatlik, kui peres on lapsed. Lapsed märkavad väga palju meie suhteid ning kui kodus on midagi valesti, saavad nad sellest aru. ”Meile võib tunduda küll, et 2-3-aastane on liiga väike ja midagi väga aru ei saa, aga tegelikult saavad nad väga hästi aru ja suuremad lapsed veelgi rohkem,” sõnab Raud.

Iseendaga hea suhte saladus on tegelemine asjadega, mis sulle päriselt meeldivad

Et jääda suhtes iseendaks, on oluline just see, et suhtes saab olla vaid iseendaga. Kui hakkad kellegi teise järgi painduma, ei meeldi sa enam endale ja lõppkokkuvõttes ka partnerile mitte. ”Tuleb aru saada, et inimene on tahtnud minuga koos olla selle pärast, milline ma olen, mitte selle pärast, milliseks ta tahab mind teha. Kui keegi tahab mind kellekski teiseks teha, pole mul mõtet selle inimesega koos olla,” toob ta välja.

Et luua hea suhe iseendaga, peab Raua sõnul vähemalt mingi osa elust tegelema asjadega, mis inimesele päriselt meeldivad. ”Ma saan aru, et see on tänapäevases maailmas väga raske, ka minul on väga raske ja mul on palju töid, mida mulle väga ei meeldi teha, aga teen neid selleks, et teenida elatist ja kasvatada lapsi. Kui sa tegeled ainult nende asjadega, mis sulle ei meeldi, siis läheb asi käest. Peab kindlasti olema mingi asi, mis sulle päriselt meeldib,” rõhutab ta.

Raud sõnab, et muusika on see, mis teda päriselt vaimustab ja ta on hakanud üle pika aja sellega ka aktiivsemalt tegelema ning see on teda teinud väga rõõmsaks ja õnnelikuks. ”Me peame tegelema millegagi, mis meid rõõmustab ja sul peavad olema ümberringi inimesed, keda sa armastad, nii lihtne see ongi!” avaldab Raud õnne saladuse.

Teine oluline asi suhtega iseendaga seotud füüsilise tervise ja kehaga. ”Ka selle üle esimesed 40 eluaastat naersin, et kehalise aktiivsuse ja spordiga tegelevad ainult lollakad. Kuni sain aru, et on vastupidi. Kui sa tahad olla vaimselt võimekas, on selle eeldus füüsiline tervis ja energia,” põhjendab ta, miks on viimased 10-15 aastat tegelenud trenniga.

Mihkel Raud sõnab, et räägib meeleldi enesearengufestivalil Hea Elu suhete teemal, sest nendel teemadel rääkimine publiku ees, kus inimesed saavad esitada küsimusi, annab talle võimaluse seda teemat ka enda jaoks läbi mõelda, kui keegi küsib, kuidas ta mingis olukorras käituks või arvaks.

Head mõtted!

· Peame austama oma partnerit ja meie individuaalset ruumi ning olema need, kes me oleme!

· Kui keegi tahab mind kellekski teiseks teha, pole mul mõtet selle inimesega koos olla!

· Me peame tegelema millegagi, mis meid rõõmustab!

· Sul peavad olema ümberringi inimesed, keda sa armastad, nii lihtne see ongi!

· Kui sa tahad olla vaimselt võimekas, on selle eeldus füüsiline tervis ja energia!

Sarnased artiklid