NIPINURK: Monika Palm annab nõu, kuidas rohkem armastada iseennast ja teisi

erakogu
erakogu

Monika Kuzmina

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja raamatu „Hinga ja ela!“ autor Monika Palm ütleb, et armastuse energia loob terviklikkust kõiges, kaasa arvatud igal tasandil suhtes, töös ja eneseteostuses, äris, kehas ja tervises, majanduslikus heaolus. Armastuseenergial on oluline roll selles, kui hästi me ise end erinevates eluvaldkondades tunneme ja kuidas toimime.

Armastuseenergia on kõige võimsam energia

Palm selgitab, et armastuseenergia on Universumi üks kõige võimsamatest energiatest, mis transformeerib ebakõlalised ja mitteharmoonilised energiad kõrgemale, puhtamale vibratsioonilisele sagedusele, luues harmoonilist kooskõla, mis tahes varem mittetoiminud kohta.

Ta kinnitab, et Universaalsed Universumi seadused mõjutavad meid kõiki, tahame me seda või ei taha. Ka selline teada tuntud ütlus, peab universaalses mõttes paika: ”Ära tee teistele seda, mida sa ei soovi, et sulle endale tehakse.”

Palm lisab, et meie isiklik suhtumine mõjutab palju seda, kuidas meisse endasse suhtutakse. Pahatahtlikkus, kiuslikkus, hinnangulisus, ülbus, kõrkus, hoolimatus tõmbab ligi ka endale sellega resoneeruvaid kogemusi ja sarnaseid suhtumisi teiste poolt enda suhtes. Mida rohkem on meis armastust ja hoolivust ümbritseva vastu, seda rohkem me näeme ja kogeme seda ka oma elus. Suhtumine ümbritsevasse ja teistesse inimestesse näitab paljuski seda, kui palju inimene ise ennast armastab.

Ainult sisemiselt katkised, tervendamata mineviku traumade ja lahendamata probleemidega inimesed teevad teistele haiget oma sõnade, suhtumise või hoolimatu käitumisega. Nende inimeste käitumine näitab, et nad sisemiselt end ei armasta, peegeldades seda oma käitumisega väljapoole. Inimesed, kel ei jagu enda jaoks armastust, ei suuda armastada teisi ega ka teistele armastust jagada. Enne kui me ei armasta iseennast, ei saa me seda jagada ka teistele. Meil ei ole seda, mida jagada teistega. Armastus iseenda vastu ei tulene egost, vaid on tõeline hoolivus, märkamine enda vajaduste osas ning heaolu tõstmine. Ennast armastades kandub armastuse energia läbi meie kõikidesse teistesse eluvaldkondadesse. Lucille Ball on öelnud: ”Kõigepealt armasta iseennast ja kõik muu asetub õigele kohale.”

Alanud uus aeg ja uus paradigma nõuavad inimestelt iseendasse vaatamist, teadvustamist, oma sisemaailmaga tegelemist ning muutusi

Palm räägib, et armastus iseenda vastu saab alguse juba ajast, mil me väikesed olime ja on mõjutatud nii meie perekonna, esivanemate liini kui varasematest kehastustest pärit suhtumistest, uskumustest käitumismustritest või lahendamata jäänud probleemidest. Pereliinide mõjud ei ulatu ainult seitse põlve tagasi vaid sageli palju kaugemale. See, kus me oleme praegu ja kes me oleme täna, on mõjutatud ka sellest, kes me oleme olnud eelmistest eludes ja mida me oleme teinud.

Enesearmastuse puuduse juured peituvad sageli kaugemas minevikus, mis on seotud meie perekonna, esivanemate ja eelmiste eludega, kuid need võivad mõjutada meie tänaseid suhteid iseendaga, perekonnaga, lastega, suhteid töökaaslastega või teiste inimestega, kellega kokku puutume.

Tasub mõelda:

· Kuidas suhtume iseendasse, oma kehasse või teistesse inimestesse, loodusesse?

· Kas oskame ja kuidas jagame iseendale ja teistele armastust, hoolivust, toetust?

· Kuidas oskame märgata enda ja teiste vajadusi.

· Kuidas me oleme vanemana oma lastele eeskujuks selles?

· Kuidas ja kas oskame armastust vastu võtta?

Kui enda vajadused on täitmata, ei suuda või ei taha me sageli aktsepteerida teiste inimesi soovi ja vajadust täita nende omi vajadusi

Rahulolematus, pahameel, ärrituvus ja muud sisemised ebakõlad, samuti peavalud, pinged kehas, stress ja depressioon, aga ka mitmed teised haigussümptomid võivad Palmi sõnul tekkida siis, kui enesearmastuse karikas on täitmata ja iseenda vajadused tähelepanuta. Ebakõlad enda sees võivad kanduda üle ärrituvuse ja pahameelena, vihana suhetesse lapse, abikaasa, mõne muu pereliikmega või hoopis pingete ja konfliktidena töösuhetesse. Nendest tekkinud pingeseisundid mõjutavad aga juba meie keha ja tervist ning kanduvad üle ka teistesse eluvaldkondade toimimisse.

Palm toob välja lihtsa tõe – kui soovite, et elus läheksid asjad paremini, tooge oma ellu rohkem armastust. Robert Morley on öelnud: ”Esimene saladus selleni, kuidas olla õnnelik, on hakata ennast armastama.”

”Alustagem sellega, et armastagem rohkem iseennast, et muuta oma suhted armastavamaks nii kodus kui tööl, olla edukam igas asjas, mida ette võtame ja elada suuremas heaolus ka materiaalselt. Seda kõike on lihtsam teha, kui vabaneda vanadest mustritest ja õppida olema kontaktis oma südame energiaga. Südameenergiaga saab kontakti südametasandil ja kõrgemas sageduses, mitte meele ega mõistuse tasandil. Hea on juurida välja vanad uskumused, hoiakud ja käitumismustrid, et armastav suhtumine endasse ja teistesse saaks jõusse astuda,” soovitab ta.

Väga palju abi on vanade mustrite teadvustamisest ja vabastamisest Akašha Kroonikate lugemisest ja energeetilistest seanssidest. Keha ja meeletasandi vabastamist pingetest ja armastuse energiale avamist toetab ka vabastav hingamine. Naistel emaka puhastamisest ja naise väe aktiveerimisest. Armastus on südameenergia. Südametasandil elamist, kõrgemas sagedusesse üleminekut ja teadlikkuse avardumisele toetab Auratransformatsioon.

Nõuanded, kuidas igapäevaselt suurendada armastust iseenda ja teiste vastu:

· Loo enda ümber ilu, puhtust ja korda. Ega asjata ei öelda, et ilu päästab maailma. Ilu ja armastus vibreerivad mõlemad kõrgemal sagedusel. Ilu toetab armastava suhtumise loomist, mis harmoniseerib kõike sinu ümber.

· Uuri välja, mida sa tegelikult soovid ja mida sulle meeldiks teha. Tee seda.

· Täida oma sisemised vajadused enne kui teiste vajadusi ruttad täitma.

· Õpi kuulama oma südant ja iseennast.

· Liigu või leia endale sobiv füüsiline treening.

· Käi rohkem looduses, see aitab endaga paremat kontakti luua.

· Loobu hinnangulisusest nii enda kui ka teistes suhtes. Tuleta endale meelde, et sa lood seda, mida mõtled. Mida rohkem annad hinnanguid, seda rohkem kutsud endale hinnanguid andma.

· Aktsepteeri teisi sellisena nagu nad on.

· Loo endale positiivne armastust tõstev afirmatsioon. Näiteks: ”Ma armastan ja ma olen armastatud.”

· Tee endale komplimente.

· Naerata rohkem. Naerata rohkem iseendale, aga ka inimestele, kellega kohtud. Naerata ka südame ja silmadega, mitte ainult suuga.

· Kui sa kellegagi räägid, siis kuula teda täieliku kohaloluga. Kuula ja kuule, mida ta tegelikult sulle öelda tahab.

· Räägi iga inimesega nii nagu ta oleks sinu elus kõige olulisem inimene.

· Kui sa kohtud inimestega, siis räägi nendega nii, et nad lahkuvad alati sinu juurest hea tundega.

· Ütle midagi head inimestele, kellega kohtud. Ütle seda, mis neid tõstab.

· Tee valik oma elus teha seda, mis sulle meeldib ja mida sa armastad.

· Kui teed, siis tee kõike armastusega.

· Kui sa ei tea, mida teha või mida öelda, siis küsi: ”Mida teeks armastus?”

· Tegele vanade piiravate uskumuste, suhtumiste, käitumismustrite vabastamisega nii meele- kui ka kehatasandilt. Tõsta oma vibratsiooni ja sagedust. Õpi elama südametasandil.