NIPINURK: Nõuandeid, kuidas pidutseda alkoholita

FOTO

Alkoholivaba Blisstonia kakao ja ekstaatilise tantsu festivali korraldaja ja enesearenguteejuht Tiit Trofimov tõdeb, et paljud inimesed ei kujuta üldse end ette alkoholita pidutsemas – kuidas siis alkoholita end lõdvaks lasta ja lõbusalt aega veeta? Tegelikult tasuks uskuda rohkem iseenda rõõmu ja potentsiaali – pidutsemiseks ei ole alkoholi vaja. Alkoholita pidutsedes on tegelikult pidu ägedam ja pohmelli ka ei ole.   

Alkoholiga võivad kaasneda tõsised probleemid

Mõni inimene võibolla võtab peol mõned dringid, kuid alkohol on paljude jaoks tegelikult päris suur probleem, mis võib viia depressioonini, sõltuvusteni, tervisekahjustusteni…

Tihti rikub alkohol ka häid suhteid, kui väljenduvad tugevad allasurutud emotsioonid ja võidakse lähedastele inimestele valmistada suuri kannatusi, mida hiljem lappida on väga keeruline.

Need on põhjused, miks peaks vaatama alkoholivaba elu poole.

Alkoholist saab loobuda või vähendada nii

Kui oled otsustanud alkoholist loobuda, ei soovita Trofimov kindlasti hoida kodus alkoholi. Kui sul on külmkapis õlut või vein silme ees, on neist keeruline loobuda.

Järgmise sammuna proovi ka sündmustel käia alkoholivabalt. Selleks sobivad hästi alkoholivabad peod, kus teisedki on kained. Seal tajud, et ka alkoholita on võimalik end peol tunda hästi ja vabana. Ja Trofimovi kogemusel on tegelikult ka energia alkoholivabadel sündmustel siiram ja ausam, sest tuleb puhtast kohast.

Sa ei pea olema nagu kõik teised!

Trofimov paneb südamele, et sa ei pea jooma teiste eeskujul alkoholi. Sa ei pea tantsima nii nagu teised tantsivad, sul ei pea olema suunurgad allapoole, sest teistel on. Sa võid olla rõõmus, abivalmis, avatud ja suure südamega. Võid lasta endal lubada olla see, kes sa ise oled.

„Me oleme unustanud, mida tähendab olla päriselt vaba. Kui laseme end vabaks ja see tundub kellelegi ebanormaalsena, siis ma pigem ütleks, et ebanormaalne on see, kes sellist asja üldse väidab! Astu „ebanormaalsusesse“, ole sina ise ja kui muu ei aita, siis pane silmad kinni ja tantsi nii nagu keegi ei vaataks. Tantsi nii nagu väike laps, naudi muusikat ja vabadust. Siis näed, mis sinus muutuma hakkab,“ ütleb ta.