NIPINURK: Terapeut Monika Palm: kui meile ei meeldi meie elu, on aeg vaadata iseendasse

Monika Kuzmina

Monika Palm

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja raamatu “Hinga ja ela!” autor Monika Palm sõnab, et selleks, et saada paremat elu, peab ka ise paremaks saama, sest muutused algavad inimesest endast. Kui meile ei meeldi meie elu, on aeg vaadata endasse ja muutuda, et meid ümbritsev hakkaks muutuma.

Andestamine vabastab

Palm usub, et väga vabastav on ka andestamine, mis aitab eluga edasi liikuda. “Seda peab tegema eelkõige enda pärast, et olla vaba. Vaba edasi liikumiseks, et olla vaba minevikust, vaba liikuma oma unistuste poole,” ütleb ta.

Ta lisab, et just uuel aastal on väga oluline teadvustada, kuidas sa soovid, et aasta kujuneks, mida sa soovid kogeda. Me saame teadlikult suunata oma elu ja seeläbi valida oma ellu uusi rikastavaid kogemusi. Saame ka teadlikult vabastada ka takistused, mis ei luba soovidel täituda. “Me oleme Tasakaalukeskuses teinud aastaid energeetilisi uue aasta teadliku loomise õhtuid grupile ja sama ka vabastavas hingamises. Vabaks laskmine ja teadlik aasta loomine toimib. Kui luua teadlikult energia, vabastada takistused ja anda impulss oma unistustele, tulevad muutused ellu kiiresti!” kinnitab ta.

Hästi toimivaid asju ei pea lõhkuma, küll aga võib midagi kõrvale luua

Palm räägib, et kõikidel inimestel on teistest erinev potentsiaal. Mõnel inimesel on loomuomaselt väga palju energiat – suur loomispotentsiaal. Need inimesed on sündinud suuri asju korda saatma. Me oleme inimestena väga erinevad, meie ülesanded ja eesmärgid on erinevad. Ta toob näiteks, et on oma seanssidel kohanud inimesi, kellel on tohutu suur energeetiline potentsiaal, kes pole seda veel teadvustanud või nad ei ole osanud seda kasutada elus. Just see võib tekitada probleeme, sest see sisemine energia tahab leida väljundit. “Kui inimene ise seda ei märka, siis elu toob ette olukorrad, kus asjad enam ei toimi, et sa vaataksid enda sisse, teeksid vajalikke muudatusi ja hakkaksid kasutama oma energiat parimal viisil ja maksimaalselt,” märgib ta.

Palm lisab, et kui elus asjad toimivad, ei pea neid kindlasti lammutama, aga võib laiendada, avardada ja midagi juurde lisada või luua, kui tunned, et su vägi on suur, sul on jõudu luua ja korraga palju asju teha. “Inimesed peaksid rohkem teadvustama oma potentsiaali ja läbi selle oma elus valikuid tegema,” usub ta. Enda jaoks õigeid valikuid tehes, hakkab sisemine jõud ja potentsiaal avanema.

Oluline on mõelda oma potentsiaalile

Väga oluline on oma unistuste kõrvale ka mõelda, kes sa inimesena oled ja milleks sa oled siia sündinud. “Ma tegelen hästi palju inimeste vaimse potentsiaali avamisega,

aitan neis peituvaid andeid ja võimeid välja tuua ning teadvustada,” räägib Palm. “Rahulolematus tekib ka siis, kui inimene ei olegi enda potentsiaali realiseerinud, pole üldse teinud selliseid valikuid, mis toetavad kõrgemat teed või ei ole kasutanud seda maksimaalselt. See energia tahab leida väljundit. See võib isegi ärevaks teha, või paneb tundma enda sees pulbitsevat rahulolematust. Raskemal juhul võib tekkida depressioon. Sinu pärisolemus annab sulle märku, et nüüd on aeg hakata midagi olulist tegema. Ole endaga kontaktis, et seda tähele panna. Endale võtmise hetked on väga olulised, see võimendab kuulda enda sisemist häält.”

Et oma sisemine potentsiaal leida, soovitab ta näiteks vabastavat hingamist, millega regulaarsemalt tegeledes on võimalik saavutada iseendaga kontakt ja avada end edasiliikumisele. Auratransformatsioon on ühekordne protsess, mis ongi suunatud endaga tugeva kontakti loomisele, teadvuse avardumisele, vibratsioonilise sageduse tõstmisele ja elumissiooni esile tulemisele. Akasha Kroonikate abil on aga võimalik teadvustada oma potentsiaali, kõrgemat teed, elueesmärki ja palju muud, mis toetab inimese teadvustatud teekonda tema elus.