NIPINURK: Uued harjumused, uus elu!

123rf.com

Monika Kuzmina

Grant Cardone on inspiratsiooniks miljonitele inimestele kogu maailmas ning tema loodud kümne korra reeglist on saanud omaette liikumine üle maailma. Cardone on ettevõtja, rahvusvaheline koolitaja ja kirjanik. Ta on Cardone Capitali tegevjuht, enimmüüdud äriprogrammi 10XRule looja ning tema omanduses ja juhtida on 7 ettevõtet ning 1,5 miljardi dollari suurune kinnisvaraportfell. Tema netovaraks hinnati 2019.aastal üle 300 miljoni dollari.

Ta on müügialal elav legend, keda järgivad miljonid inimesed kogu maailmas. Ta on loonud Cardone University, mis keskendub veenmise kunsti ja müügitehnikate õpetamisele, ning kirjutanud palju tagasisidet saanud menuki “The 10X Rule”.

Oma kogemused on ta omandanud autode müümisest kuni kinnisvaramüügini ning aidanud kasvu- ja müügistrateegiaid üles ehitada teiste hulgas ka sellistes ettevõtetes nagu Google, Wells Fargo ja Ford.

Rohkem kui 10 miljonilise jälgijaskonnaga mõjuisik on nimetatud üheks maailma TOP10st tegevjuhiks, kes on sage kommentaator ja külaline kanalites Fox News, Fox Business, CNBC ja MSNBC.

Siin on Cardone nõuanded neile, kes soovivad paremat elu ja miks mitte ka täiesti uut elu!

· Lähene probleemidele teisiti. Edukad inimesed räägivad, mõtlevad ja lähenevad olukordadele, väljakutsetele ja probleemidele teisiti kui enamik inimesi ja päris kindlasti mõtlevad nad teisiti rahast. On oluline aru saada, milliseid harjumusi ja omadusi peaksid arendama, kui soovid luua paremat elu.

· Sa saad, sa suudad. Isegi kõige hirmutavamale või võimatule näivale olukorrale vastavad edukad inimesed „saab“ viisil. Kasuta „suudan“ suhtumist oma sõnades, mõtetes, tegudes ja vastustes kõikidele, keda tunned.

· Leia lahendus. Isegi kui sa pole kindel, kuidas midagi teha, siis parim vastus on „leian lahenduse“, mitte „ma ei tea“. Keegi ei väärtusta inimest, kellel mitte ainult ei puudu teave, vaid kes ei tahagi teada.

· Armasta väljakutseid. Kui paljud inimesed kardavad väljakutseid ja kasutavad neid põhjusena, et veel sügavamale ükskõiksusesse langeda, siis edukatele inimestele on see ergutav ja liikumapanev jõud. Kui oled võimeline positiivsema hoiaku kujundama, hakkad väljakutseid nägema kui stiimulit kaasa lüüa, mitte vabandust, et neid vältida. Pead ennast väljakutsete osas ümber häälestama ja teadma, et iga väljakutse pakub võimalust võita. Ja ära ennast lollita – võitmine on elus hädavajalik.

· Ole püsiv. Püsivus on suur eelis igaühele, kes tahab oma edu mitmekordistada, kuna enamik ülejäänud inimesi on oma loomuomase püsivuse võime ammu minetanud. Kui sa koolitad end ümber ja teed kõik, et tagada püsivuseks parim vaimne, emotsionaalne ja rahaline seisund, leiad end edukate hulgast.

· Tegutse. Väga edukad inimesed tegutsevad uskumatult suurelt. Olgu see teiste tegutsema innustamine, tähelepanu tõmbamine oma toodetele või ideedele või lihtsalt hommikust õhtuni mõtte terava hoidmine – edukad tegutsevad pidevalt suurelt. Edutud räägivad tegevusplaanidest, kuid ei jõua kunagi tegudeni, nad ei tegutse piisava innukusega, et

soovitut saada. Sinu võime tegutseda on sinu edu oluline tegur. Sa pead olema distsiplineeritud ja sellele iga päev aega kulutama. See pole anne või omadus, mida piisava õnne korral saada või pärida. See on harjumus, mis tuleb omandada.