NÕUANDEID DAVE BENTONILT, kuidas oma elu ja maailma paremaks muuta

Raamat „Olen see, kes olen“
Raamat „Olen see, kes olen“ — FOTO: Karen Härms

Dave Benton kirjutab raamatus „Olen see, kes olen“, et keerulised katsumused ei ole igavesed ja ta on keerulistest aegadest üle saanud positiivse teadmisega, et ka see läheb mööda ja ta saab hakkama. Ta jagab raamatus parimaid nõuandeid, mida ta oma elu jooksul saanud on.

Parim nõuanne elus

Küsimusele, mis on parim nõuanne, mida ta on saanud, räägib Benton raamatus, et kui pääses omaenda klubi-show’dega esinema ühte peamistest luksushotellidest Arubal, tutvus ta ühe suure lauljaga Las Vegasest, kes tol õhtul saarel esines. Tema nimi oli Hal Frazier.

„Läksin peale esinemist ta juurde ning ütlesin, et soovin küsida nõu. Pärast sõbralikku vestlust jäi kokkulepe, et saan temaga järgmisel päeval kella kolme paiku kokku. Päev hiljem olingi suure õhinaga kohal juba enne kokkulepitud aega, kuid mu elevus vaibus sedamööda, kuidas voolasid minutid ja Hali polnud. Pärast kolmetunnist ootamist läksin minagi ära. 

Järgmisel hommikul helistasin staarile. Ta palus tulemata jätmise pärast vabandust, andis järgmiseks päevaks lubaduse kokku saada, ent ei ilmunud taaskord kohale. Ja nii kestis see terve nädala!“ meenutab Benton.

Viimaks, laupäeva õhtul teda taas oodates, sai sellest ninapidi vedamisest Bentonil lõpuks küllalt. Ta tõusis, et ära minna, kuid just sel hetkel peatasid teda Hali hääl ja kaks hiiglaslikku kämmalt. 

Kuulus laulja surus ta tagasi istuma ja selgitas, et oli tegelikult teda kogu nädala jooksul oma neljanda korruse rõdult jälginud. Tal oli teada isegi see, mida ja kui palju Benton oli joonud ning suitsetanud. Justkui möödaminnes mainis ta, et ta peaks mentoolsigarettide suitsetamise maha jätma. “Sa arvasid vist tõesti, et olen sedasorti mees, kes ei ilmu kunagi kohale, kas polnud nii,” küsis ta. Benton aga vastas: “Ei! Ma austan sind selleks liiga palju, et arvata, et jätsid põhjuseta tulemata. Aga mis siis toimus?”

Seepeale andis ta Bentonile elu parima nõuande ja koos sellega ka õppetunni. Tuli välja, et asi, mida ta õpetada oleks soovinud, paistis Bentonis juba olemas olevat ja see kõlas – et ei tohi iialgi alla vanduda ja seniajani peab järjekindlalt katsetama, kuni võimaluse uks lõpuks avaneb. See oligi tema õpetus. Ning ta sõnas tunnustavalt: “Sa tulid ikka ja jälle tagasi, mida iganes ma ka tegin. Selline sisemine jõud ja järjekindlus paneb inimesed sinuga arvestama.“

Kolm nõuannet, mis muudavad maailma paremaks:

Benton jagab oma raamatus oma elu põhjal kolme nõuannet, mis muudavad maailma paremaks:

  • Kanna enda eest kogu aeg hoolt.
  • Ära tee teistele, mida sa ei taha, et sulle tehakse.
  • Ela nii, et oled parem inimene ja austad teisi.

Ta lisab ka ühe väärtusliku õppetunni, mille tuuma ta on viimasel ajal eriti mõistnud: tähtis on püsida elus, et allesjäänud aeg maksimaalselt ära kasutada.