Õnnekoolitaja Dali Karat: sõlmi olevikuga rahu, et saaksid edasi liikuda

Dali Getter Karat
Dali Getter Karat — FOTO: Karen Härms

Me kõik tunneme mingitel perioodidel rahulolematust oma eluga ja seda tihtilugu korraga paljudel erinevatel tasanditel. Näib, et kõik mis hetkel toimub või ei toimu, olgu see seotud töö, olme, partneri või selle puudumisega, laste kasvatamise, teatud nüanssidega oma välimuses, sõprussuhete või muude isikliku elu argimuredega, kõik näib vale, kõik näib ummikusse jooksvat. Lained löövad üle…

Selliseid perioode on meil kõigil, kuid need pole just parimad ajad võitlusteks – meie meel ja vaim ei ole neil hetkedel just kuigi tugevad.

Õnnekoolitaja Dali Karat kirjutab oma raamatus “Õnn on otsus!” enda samalaadsetest probleemidest ning annab soovitusi kuidas sellest august välja rabeleda ja jõudu koguda, et edasi liikuda. 

Tema peamine soovitus on, et annaksime endale aru, et meie tänane ei pruugi olla meie homne. Alustuseks võiks kõik need mured enda seest välja kirjutada.
Otse ja ausalt. Vaadata neile otsa ning tõdeda, et see kõik toimub praegu. Võtmesõna on: praegu. Et kui lisada kõikidele neile aspektidele märgusõna “praegu”, siis kaob sealt ära see pinge, mille on loonud kujutlus, justkui see näriv rahulolematus hõlmaks kogu meie edasist elu.

Kuid kuidas sellest nõiaringist välja saada?

Tee olevikuga rahu. Oleviku aktsepteerimine ei tähenda, et sa justkui alistuksid, jääksid kuhugi kinni ega liiguks enam edasi. Pigem vastupidi, käesoleva hetke reaalsusega võitlemine ainult taastoodab negatiivsust ja kulutab asjatult su energiat.
Kui sa tahad edasi liikuda – ja inimestena me tahame alati edasi liikuda –, siis pöörates tähelepanu asjadele, mida sa oma ellu ei soovi, ei muutu midagi paremaks. Suuna oma fookus  sellele, mida sa tahad!

Rahulolematust ei tohi ka ignoreerida, kuna selle vältimine nõuab meilt sama palju energiat kui sellega võitlemine. Märka oma rahulolematust, küsi, mida on sel sulle  õpetada, mis on see sõnum, mida edastatakse, ja kasuta seda impulsina edasi liikumiseks.

Võta oleviku sõnum teadmiseks – praegu on nii, ja hakka tegutsema olukorra  muutmise nimel, sest täna ei ole homme, homne on ikka veel sinu võimuses.