POLE PATT unistada rikkaks saamisest! 

FOTO
123rf.com

Tuginedes filosoofiate, teooriate ja praktikate uurimisele, väidab raamatu „Rikkaks saamise teadus“ autor Wallace D. Wattles, et rikastumine on samasugune täppisteadus nagu matemaatika või keemia ning see toimib nagu gravitatsiooni- või mis tahes muu loodusseadus.

Loo selge ja kindel vaimupilt asjadest, mida soovid

Wallace kirjutab, et peame moodustama selge ja kindla vaimupildi asjadest, mida soovime, teha tahame ja milliseks muutuda tahame, ning säilitama seda vaimupilti oma mõtetes. Ta soovitab jälgida ka oma sõnu, näiteks kunagi ei tohiks rääkida endast, oma ettevõtmistest või millestki muust allaheitlikul või lüüasaanud viisil. 

Hoia oma mõtted loomise tasandil ja pühendu tänase töö hästi tegemisele

Autor tõdeb, et kui inimestel on edasipürgiv meel ja usk rikkaks saada ning nad liiguvad edasi kavatsusega, ei suuda miski neid vaesuses hoida. „Pidage meeles, et te peate oma mõtteid hoidma loomise tasandil. Ärge muretsege asjata kõikvõimalike õnnetuste, takistuste, paanikahetkede või ebasoodsate asjaolude koosluse ilmnemise pärast. Kui keskendute vahetule olevikule, siis leiate hoopis, et iga raskusega kaasnevad ka vahendid vastava raskuse ületamiseks. Teie ülesanne on pühenduda tänase töö võimalikult tõhusale tegemisele, mitte aga mingitele hädaolukordadele, mis võivad homme esile kerkida,“ lausub ta ja lisab, et maailmast tuleks mõelda kui millestki, mis on alatises muutumises ja kasvab üha; õppige pidama kõike kurjana näivat vaid millekski, mis on piisavalt arenemata - rääkige asjadest alati edasipürgimise võtmes. 

Säilita usk

Ta sõnab, et kunagi ei tohiks lasta endal pettumust tunda. Kui säilitate oma usu, siis näete, et läbikukkumine on ainult näiline. „Ärge lugege pessimistlikku ega vasturääkivat kirjandust ega hakake sel teemal vaidlema. Veetke suurem osa oma vabast ajast oma nägemusele mõeldes ja tänutunnet kasvatades.“

Nõuanded:

  • Pühendu arengule. Igal elusal asjal on üks ühine eesmärk: areneda. Me tahame kõik paratamatult küündida oma võimete kõrgeima tasemeni! Seega on igal elusal asjal võõrandamatu õigus arenemiseks täiel võimalikul määral.
  • Ära ole rahul vähesega. Mitte keegi ei tohiks olla rahul vähesega, kui ta on võimeline kasutama ja nautima rohkemat. Kuigi vaesusel on kahtlemata häid külgi, jääb tõsiasjaks see, et inimesel pole võimalik elada tõeliselt täielikku või edukat elu, kui ta pole rikas.
  • Julge rikkust soovida. Soovis rikastuda pole iseenesest midagi halba. Soov jõukuse järele ongi tegelikult soov rikkama, täisväärtuslikuma ja külluslikuma elu järele ning selline soov on kiiduväärt.
  • Kasuta võimalusi. Keegi ei saa teilt ära võtta võimalusi. Võimalusi on igal pool ning need võimalused vastavad alati terviku vajadustele ja ühiskonna seisundile; inimesed, kes vooluga kaasa lähevad, selle asemel et püüda ülesjõge ujuda, leiavad eest hulganisti võimalusi.
  • Arenda keha, mõistust ja hinge. Elus edu saavutamine tähendab muutumist selliseks inimeseks, kelleks tahate saada. Meil tuleb arendada oma olemuse kolme aspekti: keha, mõistust ja hinge. Ei ole õige ega õilis elada üksnes hingele ning unarusse jätta mõistus ja keha, aga samamoodi on vale elada ainult mõistust kuulates ning seejuures keha ja hinge kõrvaliseks pidada
  • Jaga õnnistusi. Inimesed, kellel pole midagi anda, et saa tõeliselt täita oma rolli abikaasa või lapsevanemana, ega ka kodaniku või inimolendina. Armastus väljendub kõige loomupärasemalt ja sundimatult siis, kui teistele midagi anname: meie ülim õnn on see, kui jagame meile osaks saanud õnnistusi nendega, keda armastame.
  • Anna endast parim. Tõeliselt rikkaks saamine on kõige õilsam eesmärk, mis teil elus olla võib, sest see hõlmab ka kõike muud. Kõige kasulikum asi, mida maailma jaoks teha võite, on anda endast parim.