TERAPEUT Monika Palm: end tundma õppides võid üllatuda, kui äge inimene sa tegelikult oled!

Foto
Foto: Gitta Veber

Terapeutide poole pöörduvad inimesed paljude muredega. Monika Palm avaldab, millised on põhilised probleemid, mis inimestel on ja mis nende taga võib peituda. Ta ütleb, et eks endaga päriselt tuttavalt saamine tähendab, et tutvud väga erinevate kihtidega iseendast. „See, kes me tegelikult oleme, ei ole meie mõtted ega tunded, vaid sügavam olemuslikkus. Võid üllatuda, kui äge,…

Inimesed soovivad endas selgusele jõuda

Monika tõdeb, et teemad, millega tema poole individuaalseanssidel pöördutakse, on väga erinevad. Palju pöördutakse tervise pärast, aga iseäranis palju on praegu eneses selguse leidmise soovi ning inimesed tahavad end vabastada mõttemürast, vanadest blokeeringutest ja mustritest.

Piiravad mustrid põhjustavad tänasel päeval palju suhteprobleeme ja oskamatust omavahel avatult rääkida. Samas tema praktika näitab, et lahkuminek ei ole sugugi mitte kõige parem lahendus. Tihti kui inimene hakkab endaga tegelema, siis probleemid, mis esiti tundusid lahendamatud, hakkavad lahenema ning paar otsustab koos jätkata.

Palju on ka muresid, kuidas toetada oma lapsi ning olla parem lapsevanem. Eriti kui lapsed on teismeeas, kus hakkavad iseseisvuma ja tekib rohkem iseteadvust. Väikeste laste käitumishäired on aga sageli seotud vanemate enda lahendamata probleemidega.

Me pole vaid füüsilised olendid

Monika sõnab, et energeetiline ja füüsiline tasand on omavahel tugevalt seotud – me ei ole ainult füüsilised olendid, vaid ka energeetilised olendid. Kõik probleemid, mis ei lase elul või kehal toimida, saavad alguse energeetilisel tasandil. Alguses mõtte ja emotsiooni tasandil ja kui seal puhastust ei toimu, liiguvad energeetilisele tasandile ja kinnituvad energiakeskustesse. Ja kui siis ka inimene probleemiga ei tegele, hakkavad füüsilisel tasandil ilmnema tasakaalutused, haigussümptomid või lihtsalt mingid eluvaldkonnad ei toimi.

Seetõttu on energeetilise tasandiga tegelemine väga oluline, kuid seda paraku alati ei teadvustata. Ta toob näite, et töös on meie edu paljuski seotud sellega, kui hästi meil läheb, millised on meie suhted teiste inimestega, kuidas oskame suhelda, mis toimub meie sisemaailmas.

Ärevus ei pruugigi kuuluda sulle

Palju on ka ärevust. Monika sõnab, et tihti pole ärevus isegi meie enda oma. Tegelikult 98,8% mõtetest, tunnetest ja emotsioonidest ei ole meie omad. Näiteks tunnevad paljud tundlikud inimesed kaubanduskeskuses ja muudes rahvarohketes kohtades end ärevamana. See võib olla seotud tajumisega väljastpoolt iseennast. Taju kellestki teisest või millestki muust.

Et aru saada, kas see ärevus kuulub sulle, peaks esimese asjana endale seisundit teadvustama. Näiteks kui oledki ärevil, mõtle, kas see tuleb sinust endast või tajud seda kuskilt mujalt, näiteks teistelt inimestelt. Esimene küsimus on: kellele see kuulub? Kui seda mitu korda küsida ja see kuulubki kellelegi teisele, hakkab tunne vaikselt hajuma.
Teine küsimus on: kas ma olen teadlik kellegi teise ärevusest või enda ümbritsevast? Kui see nii on, hakkab see hajuma ja tekib kergus.
Seejärel võib öelda, et mine tagasi sinna, kust sa tulid, sest igaüks peab tegelema enda asjadega ise!

Kui tuled kuskilt, näiteks kaubanduskeskusest, suurelt koolituselt või mujalt, kus on olnud palju inimesi koos ja tunned, et midagi nagu häirib sind, siis ütle: ma saadan tagasi kõik selle, mis mulle võõras, sinna kust see tuli ja ma tõmban tagasi kõik mulle sünnipäraselt kuuluva energia, läbi puhastava filtri, oma kehasse.

„Sellel on uskumatu mõju, kuigi see on tegelikult väga lihtne,“ märgib Monika.

Ka hirmud võivad tegelikult kuuluda kellelegi teisele. Hirmudes paigal hoiavad inimesi sageli nende mõtted. Et hirmudest vabaneda, on vaja tööd teha mõttemaailmaga. Kui tundub, et hirmud on ebarealistlikud, võivad need kuuluda samuti kellelegi teisele.

Kui aga mingi tunne, näiteks hirm, on väga sügav, vajatakse tihti toetust, et sellega hakkama saada. Ta soovitab sel juhul pöörduda julgelt kellegi poole, kes aitab sellest vabaneda, sest hirmudega võivad olla seotud erinevad hoomamatud energiad.

Enda leidmine on protsess

Monika nendib, et enda leidmine ei ole enamike inimeste jaoks siiski lihtne töö. Ei saa nii, et 1-2 korda tegeled asjaga ja ongi kõik. Nii võib küll ühe küsimuse enda jaoks lahendada, aga see on jätkuv protsess.

Temakogemus enda ja teistega töös näitab seda, et kui inimene saab kätte tunde, mis tähendab olla õnnelik, siis tegelikult hakkab tekkima sügavam huvi sellega tegeleda. Ta ei taha enam minna tagasi sellesse kohta, kus oli rahulolematus, ärevus, hirmud.

„Endaga kontaktis olles tõepoolest elu toimib. Väljakutsed, mis arengut toetavad, need on niikuinii, aga kui oled endaga kontaktis, võtad need kergemini vastu ja mõistad, et sul on neid vaja oma isiklikuks arenguks,“ ütleb Monika.