VAIMSE TERVISE HEAKS: Viis ideed, mida sõpruskonna või meeskonnaga teha

Tiit Trofimovi suurseminar
Tiit Trofimovi suurseminar — FOTO: Virko Veskoja

Enesearengu teejuht, jooga- ja meditatsiooniõpetaja, raamatu “Lõpp on algus” autor, vaimsete suurseminaride korraldaja ja koolitaja ning ekstaatiliste alkovabade tantsupidude maaletooja Tiit Trofimov ütleb, et esimene samm vaimse tervise heaks sõpruskonnas ja töökeskkonnas see, et kõik oleksid võrdsed. Et keegi ei oleks „koristajastaatuses“ ja keegi „kuningastaatuses“. Kõigil on oma roll, vajadused ja tähtsus ja kõiki peaks võrdselt väärtustama. Ta annab nõu, milliseid vaimseid praktikaid üheskoos teha, et innustada, toetada ja olla üksteisele eeskujuks. Koos üksteise ja enda vaimse tervise eest hoolitsedes muutub sõpruskond või meeskond palju ühtsemaks, sest inimeste südamed hakkavad avanema ja kui südamed on avatud, on mõnus koos olla ja ühtset asja ajada.

Sportimine

Sportimine meile positiivsena ning keha ja vaim saavutavad parema kontakti. Keha on meie südame ja hinge koduks.

Kõikide läbipõlemiste põhjuseks pole midagi muud kui eraldatus enda kehast ja minek pähe, kus pea võib sind hulluks ajada. Kui sa tuled peast kehasse, rahuneb kõik, sest sa tuled koju tagasi. Kodu on süda.

Hingamine

Hingamispraktika on väga kiire, lühike ja kindel hingamine, millega saab oma teravust suurendada. See õpetab kohalolu hingamist, märkamist, lõdvestumist ja veel palju erinevaid kohaoluharjutusi.

Miks mitte võtta sõprus- või meeskonnaga üks teadlikkuse päev, kus selgitatakse, miks on teadlikkus oluline, mis muudatused toob sinu ellu teadlikkus ja läbi selle ka meeskonna ühtsustunne.

Ekstaatiline tants

Alkoholivabad ekstaatilise tantsu peod on lõbus viis koos töökaaslaste või sõpradega hoolitseda oma vaimse tervise eest.
Tants aitab end täielikult lõdvaks lasta, samas alkoholita pidutsemine annab hea emotsiooni, mitte peavalu hommikul.

Ühine loodusmatk

Looduses viibimine mõjub vaimsele tervisele väga hästi. Eriti veel koos teiste inimestega. Tärkav kevad on selleks suurepärane aeg. 

Jooga

Koos on hea teha joogaharjutusi, et venitada istuvas asendis olles tekkinud jäigastumisi kehas lahti. Üks huvitav viis joogat teha on proovida õhujoogat. Flyhigh Yoga on õhujooga stiil, mis lubab osalejal kogeda joogat täiesti uue nurga alt. See on atraktiivne, Lyengar joogast inspireeritud tund. Tunnis toimuvad harjutused spetsiaalsel lae all rippuval rihmal ja matil vaheldumisi ja erineb tavapärasest joogast just rippuvate asendite ning ka asendite tõttu, mida vaid FHY rihm võimaldab teha.

Pärast tundi on kehas väga mõnus lõdvestunud, vaba, aga ka tugev tunne ning meeled rahunenud. Põnev joogastiil loob tema sõnul võimaluse end tundma õppida uutes olukordades ning arendab nii füüsiliselt kui vaimselt.