VIDEO! DJ Kareem Raihani annab nõu, kuidas end läbi tantsu avada

Ühenduses Festival 2022
Ühenduses Festival 2022 — FOTO: Jane Vogt

15. juulil on Eestisse taas festivali Ühenduses raames tulemas üks maailmas tuntumaid ekstaatilise tantsupeo DJ Kareem Raihani, keda tunnevad kõik suuremad ekstaatiliste tantsupidude loojad maailmas. Kareem on nüüdseks mänginud ekstaatilise tantsu maailmas 12 aastat. Ta selgitab, et ekstaatilisel tantsul ei tehta narkootikume, ei jooda alkoholi, aga peod on palju paremad ja kõik tantsivad.

Tants võib olla meditatsioon

Kareem oli kunagi techno-maailmas superstaarist DJ, kuid ta märkas, et see maailm muutus. Inimesed huvitusid rohkem telefoniekraanidest ja meelemürkidest, kui päriselt muusikast ja tantsimisest. Tema jaoks on aga muusika ja tants pühad.

Ekstaatilisel tantsul narkootikume ei tehta ja alkoholi ei jooda. Ekstaatiline tants on liikumise viis, mille ajal sa ei mõtle. Lähed sügavuti ja väljendad end läbi oma keha ja hääle.

Omamoodi on see ka meditatsioon. Kareem selgitab, et paigal istudes mediteerimine on üsna keeruline – peab istuma ühes ja samas asendis. Tantsides on aga energia pidevas liikumises ja keha toob sind tagasi oma keskmesse, sinu allikasse ja iseendasse.

Eestlased armastavad tantsida

Eestis on Kareem mitmendat korda ja enda sõnul armastab ta väga Eestis muusikat mängida. Tema sõnul on Eesti ilus riik paljude puude ja metsadega.

Kareem kinnitab vana ütlust – Eesti meeles on tantsulõvi. Ta ütleb, et Eesti mehed tantsivad nagu hullud! Eestlased on aga avatud, soojad ja neile meeldib tantsida.

Ja pole ka ime – Kareemi sõnul on tantsimine meil sünniga kaasa tulnud. Kui panna muusika mängima, hakkavad kõik beebid tantsima. Kui sa tantsid, tuled iseendasse ja kui tuled iseendasse, on sul võim.

Ei tasu karta olla sina ise

Tihti takistab inimesi tantsimast häbitunne. Kareem usub, et kõige olulisem on olla sina ise. „Sa oled unikaalne kõiges, mida sa teed. Me kõik oleme unikaalsed!“ ütleb ta.

Ei tasu mõelda sellele, kuidas olla rohkem sina ise, kui oled juba sügavas augus, juhtub mõni õnnetus, kaotatakse töö, pere või kodu.

„Kui kardad olla sina ise, tasub vaid universumilt küsida ja universum pakub sulle seda, mida sa päriselt tahad ja armastad,“ arvab Kareem. „Aga kui universumilt palud, peab see küsimus tulema südamest. Tõelistele küsimustele vastatakse alati. Aga kui sa kahtled oma küsimuses natukenegi, võib universum sulle midagi anda, aga mitte seda, mida sa päriselt tahad.“