VIDEO! Gerly Sepp: kõik vastused on meie enda sees olemas

Monika Kuzmina ja Gerly Sepp
Monika Kuzmina ja Gerly Sepp — FOTO: Virko Veskoja

Rännaku praktik Gerly Sepp rääkis Ühenduses High on Life festivalil, et meie olemus on kerges tundes, kui tunneme end hästi. Kui tunneme end halvasti, annab hing märku, et see ei ole meie olemus. Aga kuidas ebamugavatest kohtadest ja korduvatest mustritest lahti saada?

Peegel ei saa muutuda, kui sa ise ei muutu

Gerly ütleb, et kui sa vaatad ebamugavust kohta endas ja lõdvestud, see lahustub. Kui võitled, põgened, süüdistad, ütled teisele, mida ta valesti teeb ja tahad, et ta muutuks, siis olukorrad aina korduvad ja muutuvad ebamugavamaks.

Ta toob näite, et koged uues suhtes ikka samu tundeid, mis eelmises. „Peegel ei saa muutuda, kui sa ise ei muutu,“ ütleb ta ja lisab, et kui lased vabaks tunde, mis ebamugavust tekitab, kaovad sellised teemad elust.

Nõuandeid, mida teha, kui elus mingi muster korduma kipub

Gerly rõhutab, et kõige olulisem on olla kehakontaktis. Kõiki tundeid ja emotsioone on vaja kogeda kehas. Kui teeme muutusi ainult peatasandil – mõtleme, et muutume, siis muutust ei tule.

Ta põhjendab, et muutus käib rakutasandil. Traumad on kehatasandil kinni. Kui mingi olukord toob midagi üles, tuleks olla selle eest tänulik – aitäh, et tõid selle tunde üles ja sain sellega kontakti!

Siis viid fookuse enda sisse, kus on ebamugav tunne, vaatled seda, oled kehakontaktis. Ütled mõistuses loole stopp ja vaatled, kus sul on kehas raske.

Võid hingata ebamugavustunnet välja, hingata endasse sisse vabadust ja avardada kohta, kus tunned, et on kitsas.

Kui lubad endal kogeda ja lõdvestuda, võtad selle vastu ja läbi selle toimub vabanemine.

Kuni sa võitled sellega ja ei võta vastu kogemust ja tunnet, siis see muster jääbki korduma.

Gerly ütleb, et emotsioon vabaneb 20 sekundiga, kui oled päriselt kohal, peatad loo oma peas ja lihtsalt koged. Vastasel juhul võib ühes kohas kinni olla aastaid.

On oluline olla lihtsuses iseenda ja teistega

Gerly propageerib oma olemusega ja vestlustega siinolemise tunnet. Ta on ka öelnud, et on nii oluline õppida olema lihtsuses iseendaga, teistega, suhetes.

Ta selgitab, et talle on ülioluline, et tal on ruumi ja aega iseenda jaoks, ta ei saa olla kogu aeg toimetamises. Kui enamus inimesi tahab tegutseda, kui neil on ebamugav, siis Gerly jaoks see ei ole see võimalik – ta peab maha istuma ja tunde vastu võtma. Kui oled kohal ja võtad tunde vastu, hakkavad enda energiad korrastuma ja tulevad kiiresti ja lahendused.

„Mul on elus olnud suuri väljakutseid ja kõige raskemates hetkedes olen lihtsalt olnud kohal ja loonud usaldust. Ükskõik, mis mu elus toimub, olen oma südame järgi teed käinud, järelikult olen õiges kohas ja pean seda kogema. Kui olen kohal ja lõdvestun, leian enda sees rahu,“ ütleb ta. Rahu loob harmooniat, siis tulevad toetused ja võimalused.