VIDEO! Kristiina Raie: rahutus on äratuskell, et oma elus tuleks liikuda õigele teele

Monika Kuzmina ja Kristiina Raie
Monika Kuzmina ja Kristiina Raie — FOTO: Virko Veskoja

Kristiina Raie rääkis Ühenduses High on Life festivalil, et rahutus ei ole midagi negatiivset.See on pigem äratuskell, et oma elus oleks vaja astuda ja liikuda õigele teele. Inimesed võivad tajuda, et nad on ärevuses. Miski ei toimi – töökoht, kodu ja hommikul ärgates ega õhtul magama minnes ei olda õnnelikud. Üheks variandiks on minna teraapiasse,…

Kuidas ise ennast aidata?

  • Esmalt aita esmasena enda keha ja mõistust – maga piisavalt ja joo vett
  • Lase ennast enda eluteel vajalikus suunas korrigeerida – proovi näiteks sugulastest, töökaaslastest, sõpradest ja sõbrannadest tõmmata enda ja nende vahele mõtteline õhk. Ei pea nende jaoks täielikult ära kaduma, vaid võid neile edasi anda taotlused: „Ma olen otsustanud elada oma elu, ma olen otsustanud luua enda isiklikku elu, ma olen otsustanud kasutada enda kõrgemat potentsiaali.“ See näitab, et me oleme avatud ja võtame vastu kõrgemad võimalused.
  • Otsusta, et oled hakanud enda elu looma ja elama
  • Taotle toetust ja et võimalused, mis suunaksid sind vajalikus suunas

Mis on ja kuidas luua jumalikke suhteid

Kristiina ütleb, et jumalikud suhteid ei tähenda ainult suhteid mehe ja naise vahel. Need ei ole ainult meeste ja naiste vahel, ega pea üldsegi intiimsed olema. Tänapäeva inimesed peaksidki liikuma ainult jumalike suhete tasandile – olema avatud ja paindlik. Kui keegi tahab suhtlema tulla ja otsib kontakti või pakutakse koostööd, siis on vaja esmalt läbi tunnetada, kas see inimene meid kuidagi arvab ja kas tekib tunne, et selle inimesega on kuidagi kerge olla ja temaga kaasa minna. Kuigi on sisemine ebakindlus, siis tekib tunne, et ikkagi tahaks seda väljakutset.

Ta rõhutab, et jumalik suhe ei tähenda seda, et nüüd tänase kuupäevaga loon selle ja see kestab 50 aastat. Jumalikud suhted tähendavad seda, et me suhtleme just nüüd, täna ja praegu. See võib kesta 100 aastat, aga võibolla hoopis kaks nädalat, kuid me tunneme, et meil on vaja suhelda. Me ei saa ette otsustada, kaua miski kestab, kuid sellele tuleks anda võimalus. Jumalikud suhted avalduvad siis, kui me tunneme, et me tahame kedagi aidata ja kellegagi koostööd teha.
 Teinekord tähendab see seda, kui inimeste teed jumalikult ristuvad – üks inimene aktiveerib ühte ja teine teist. Läbi selle saavad mõlemad uue hingamise.

Jumalikke suhteid võivad piirata sisemised uskumused. Näiteks, et ma olen naine ja ma olen suhtes ning ma ei tohi mõne teise mehega isegi rääkida. Teise näitena loob eelarvamusi suur vanusevahe.