VIDEO! Laura Kassin: viis lihtsat sammu, mida teha, kui vihkad oma tööd

Buduaari Pidu 24.08.2023 - Laura Kassin
Buduaari Pidu 24.08.2023 - Laura Kassin — FOTO: Jane Vogt

24. augustil toimus Butterfly Lounge’is Buduaari suve lõpupidu, kus personalileidja Laura Kassin jagas viit lihtsat sammu, mida ette võtta, kui tunned, et vihkad oma tööd. Ta usub, et kõigi jaoks on võimalik olla töökohal, mis on meeldiv ja arendav!

Pane kirja, mis on sinu jaoks töökoha juures oluline ja mis sind praeguses töökohas häirivad

Näiteks sul on ebamugav istuda, sul on vaja paremat tooli või kuvarit, sulle ei sobi tööajad, midagi muud töökorralduse juures, ei meeldi mõni kolleeg.

Pane paika prioriteedid

Ilmselt sa ei saa muuta kõike, aga pane paika, mis on kõige olulisemad asjad, mida kindlasti tahaksid muuta.

Hakka mõtlema lahendustele

Saad teha iseendaga väikse ajurünnaku. Näiteks sul on ebamugav tool – ära mine ülemuse jutule, et tahad uut tooli. Tema jaoks on see lisatöö ja ta ilmselt unustab selle. Võta paar kontorimööbli lehekülge, tee väike tootevõrdlus ja vali välja kaks varianti, mille oma juhile esitled.
Kui ei sobi kontori asukoht ja läheb liiga kaua tööle minekuks, ei hakka keegi ilmselt kontorit kolima, aga ehk õnnestuks olla mõned päevad kodukontoris või muuta töö kellaaegu.

Lepi kokku 1-1 vestlus oma ülemusega

Teavita teda ette ja ütle ausalt, et sul on mõned ettepanekud. Suurem osa juhte on sellele avatud ja soovivad tagasisidet kuulda. Sinu ülesanne on end kohtumiseks hästi ette valmistada – vaata peeglisse, kui hea töötaja sa oled ja kui hästi oskad seda argumenti välja tuua. Mis väärtust sa oled ettevõttes loonud? Mõtle välja lahendused oma muredele ja tee protsess juhi jaoks võimalikult lihtsaks ja maanda tema hirme – ka temal on ilmselt eelarved ja reeglid, nii et mõtle, mis kasu saab tema sellest, kui laseb sul näiteks tulla hiljem tööle või ostab sulle uue kontoritooli.

Lepi kokku konkreetne tähtaeg

Olenevalt sellest, kui suured murekohad on, leppige juhiga kokku, mis on tähtaeg, et need asjad sinu jaoks muutuksid. Kui need asjad ei saa tehtud, pead omaenda piiridest kinni pidama ja mõtlema alternatiividele.

Kui tähtaeg on kokku lepitud, lähevad asjad tõenäoliselt paremaks. Kui su soove ignoreeritakse, ehk peaks vaatama väljapoole.