VIDEO! Massöör Marta Kislov: pidutsemisele leitakse kergelt raha, kuid tervise hoidmisele mitte

Monika Kuzmina ja Marta Kislov
Monika Kuzmina ja Marta Kislov — FOTO: Virko Veskoja

Massöör Marta Kislov on enda eriala esindajate seas eriline – Martal pole stuudiot, ta teeb ainult koduvisiite. „See algas minu enda vajadusest –  ma olin just sünnitanud ning mul tekkis tugev kaelapõletik. Jõudsin samuti massaaži vajalikkuse arusaamisele alles siis kui oli juba liiga hilja. Üks oli kindel – ma teadsin, et kodust välja ma ei suuda liikuda ja hakkasin otsima massööri, kes mulle koju tuleks,“ meenutas naine Ühenduses High on Life festivalil. Massööri leidmine ei osutunud aga lihtsaks ning naine pidi ette võtma pika teekonna läbi sõprade-tuttavate, et siis õige massöör leida.

Kuidas leida endale sobiv massaaž?

Massööri sõnul sõltub igale inimesele temale sobivam massaaž soost, vanusest ja vaevavatest tervisehädadest. Marta on enda klientuuri fookuse seadnud peamiselt naistele, kuid erisusi toob välja pigem vanuses:

  • Tai massaaž – inimestele, kes soovivad mõistuse selgeks saada ja end nö. ülesse äratada. Tai massaaž on ideaalne variant päeva alustamiseks. Õhtul enne magama minekut, võib see olla natuke liiga intensiivne. Kõik sõltub võimekuse ja soovide piirist.
  • Massaaž rasedatele – alates 12. raseduse nädalast.
  • Beebimassaaž – kui laps on kahekuune, siis on ideaalne aeg alustada korrapärase massaažiga, kuna see aitab beebi arengule väga palju kaasa. Unustada ei tohiks ka suuremaid lapsi, kes vajab massaaži kõrvale mängulisust.
  • Koolilapsed – kõige rohkem unarusse jäetud vanusegrupp, keda vaevavad sageli peamiselt füüsiline ja vaimne koormus ning väga palju kurbust. Massaaž aitab neil lihtsalt kõigest sellest vabaneda. Lastele ei tohi massaažiseansil kunagi valu tekitada, pigem peaks lähenema rahuliku massaažiga.
  • Täiskasvanute massaaž – sõltub väga palju täiskasvanu vajadustest. Mõni vajab hellust, teine tugevust.
  • Ravimassaaž – rakendatakse juhul kui on vaja midagi tervendada või kui on pandud diagnoos.
  • Eakamad inimesed – vajavad puudutust ja lähedust. Eakad on Marta sõnul kõige tänulikumad. Nad vajavad massaaži ja kõike sellega kaasnevat eriti palju. Samamoodi nagu vajavad lapsed kallistust, vajavad seda ka eakamad inimesed. Neil on vaja, et keegi neid kuulaks ja nendega koostöö on lihtsalt super.

„Väga hea massaaž on Tai massaaž, kuid ideaalne on ka kombinatsioon – natuke klassikalist, veidi sport, natukene aroomi ja kõige lõpuks Tai venitused,“ selgitab massöör erinevate massaaži kirjelduste lõpetuseks.

Tervist peab hoidma mitte ravima

Massöörina jagab Marta väga olulist sõnumit. „Massaaži ei tohiks teha siis kui oled haige!“ Väga paljud inimesed jõuavad minu juurde alles siis, kui keha on juba väga haige ja tervis on alt vedanud. Ta toob välja, et ajas kaugemale tagasi minnes, siis Hiina meditsiin õpetab meid hoidma enda tervikut. Me ei pea inimesi ravima, vaid oluline on hoida ennast tervena – sellisena nagu me peaks kogu aeg olema. Ta lisab, et haigena massööri lauale jõudmisel, saab massöör tegeleda vaid probleemi endaga. „Aga millal me tegeleme sellega, et hoida end tervena ja ennetada probleeme?“ küsib massöör olulise küsimuse. Ta ei pea siinkohal silmas ainult vigastusi, vaid oluliseks peab naine ka, et meil ei tekiks viirusi ja haigusi. „Seda kõike saab massaažiga ära hoida, sest massaaž tugevdab immuunsust – ta paneb lümfid liikuma, läbi mille lükatakse kehast välja kõik, mida me ei vaja. Igasugune puudutus massaažis paneb vereringe ja lümfid paremini tööle,“ selgitab Marta. Ta rõhutab, et massaaži ei ole vaja ilmtingimata palju, vaid oluline on regulaarsus.