VIDEO! Sissi Nylia Benita: kõigi lugu on oluline!

Monika Kuzmina ja Sissi Nylia Benita
Monika Kuzmina ja Sissi Nylia Benita — FOTO: Virko Veskoja

„Valu on siin maailmas ainuke asi, mis kasvatab sügavust,“ ütleb lauljanna Sissi Nylia Benita. Ta on tänulik sellised kogemused on võimaldanud selliselt muusikat kirjutada ja esitada nii, nagu ta seda teeb. Rõõmufestivalil laval olles rõhutas Sissi, et kõigi lugu on oluline – sina, mina ja meie oleme kõik üks! „Ei ole õiget ega valet. Ei ole ühte tõde. Kui ma kuulan neid tõdesid – kõiki erinevaid viise, kuidas saab elada ja mida inimesed on kogenud, siis see teebki elu värvilisemaks. See toob mulle rõõmu, kui ma saan teistele öelda, et ma sain läbi sinu midagi kogeda,“ lisab naine.

Siin olemine on suurim rõõm

Lauljanna räägib, et tänu kurbusele ja pimedusele on ta õppinud elust rõõmu tundma. „Mesimummu nägemine, kasvav lilleke, sõbrannaga kinos käimine,“ toob Sissi näiteid väikestest hetkedest, mis võivad talle rõõmust pisarad silma tuua. „Ma olen siin – ainuüksi see mõte tekitab minus teatud sära.

Nõuanded rõõmu leidmiseks

Kurbust võivad meie lähedastes tekitada väga paljud asjad –  hirm, keeruline majanduslik aeg, väsinud vaim. Rõõmu tagasi saamiseks ütleb naine enda lähedastele järgnevad sõnad: „Tule ole! Sa oled kurb? Tule ole kurb – ma hoian sind! Kui sul on raske – tule ja aktsepteerime koos seda raskust. Kui me lihtsalt väljendame oma emotsioone, mis meid kurvaks teeb, siis see inimene saab enda informatsiooni edasi antud ja mingi hetk tuleb rõõm selle asemele,“ ütleb Sissi.

  • Ole tänulik kõige eest!
  • Valgus paistis aknast sisse – ole tänulik, sest sa koged sa praegu.
  • Sõber kutsub sind välja – ole tänulik, et ta on sinu elus olemas!

„Mingi hetk ei pruugi meid siin enam olla. See, et me siin üldse oleme on juba suur ime. Leiame rõõmu eksisteerimiseks läbi tänulikkuse,“ ütleb Sissi lõpetuseks inspireerivad sõnad.