VIDEO! Tiit Trofimov ja Johann Urb: kes kontrollib meie elu? Meie ise!

Buduaari Pidu 24.08.2023 - Tiit Trofimov ja Johann Urb
Buduaari Pidu 24.08.2023 - Tiit Trofimov ja Johann Urb — FOTO: Jane Vogt

24. augustil astusid Buduaari suve lõpupeol Butterfly Lounge’is üles enesearengu teejuht Tiit Trofimov ja püramiidhingamise õpetaja Johann Urb, kes rääkisid, mida tähendab üldse eneseareng ning miks ja kuidas sellega tegeleda. 

Me oleme võimsad inimesed!

„Kes kontrollib meie elu? Meie ise – kui me oleme suutelised enda seisundit muutma, siis me saame sellest täpsemini aru. „Me elame hetkes, kus meil võib olla parasjagu väga halb päev. Kui me suudame seda seisundit muuta, siis see perspektiiv muutub täielikult,“ ütles Johann. 

Ta tõi näite, et kui on hall ja vihmane päev, siis ei tohiks sellest rääkida masendaval alatoonil, vaid rõõmustades ja erksalt. Nii teeme me iseendas muutuse. „Sina oled see, kes räägib enda peas seda juttu, et kas miski on hea või halb, kas see on raske või kerge, kas see on ilus või mitte. Me oleme nii võimsad inimesed, et kui me viitsime spirituaalsusega veidikene tegeleda, siis me oleme selle elu endale omastanud, mis on üldse kõige ägedam asi maailmas.“

Mõned näited, mida eneseareng tähendab:

  • Endasse tagasi tulemine.
  • Teha otsuseid lähtudes endast – teha neid nii, et sul on hea.
  • Iseendaks saamine.
  • Inimeseks olemine sellisena, keda sa tunned end olevat.
  • Julgus ennast väljendada ja olla selles hetkes nende tunnetega.
  • Vastutuse võtmine iseenda tunnete eest.

Elus võiks katsetada võimalikult palju ägedaid asju

Johann ütles, et väga tähtis on leida enda jaoks ülesse need harjutused, harjumused, hingamised, mõtlemisviisid ja väljendusviisid, mida on ka kihvt teha. „Elu on lühike – kuidas veeta oma aega nii, et meie elu oleks tõeliselt erakordne? Väga tähtis on sisemine ja välimine tervis. Me võime käia lõputult trennis, kuid kui sisemine maailm on krambis, siis elu ei muutu õnnelikuks,“ soovitas Johann katsetada võimalikult palju erinevaid asju ja teha just neid, mis on meile toredad.

Johann on ise välja töötanud püramiidhingamise, mida saab teha viie minutiga, mille jooksul on võimalik enda seisundit muuta.

Veel ütles Johann selle aasta sünnipäeva kõnes sõpradele ja tuttavatele, et kui nad tahavad teda aidata, olgu nad tema peegel. Ta usub, et just ausus on üks eeldustest, mis loob võimaluse enesearenguks. Me ei kipu iseennast väga hästi nägema, kuid teised näevad meid väga hästi.

Oma elu saad muuta ise

Tiit nentis, et sageli avastame end rääkimas ühte ja samasid lugusid, mis võivad ulatuda mitmekümnete aastate tagustesse aegadesse. „Iga loo taga on tunne. Inimesed tänapäeva ei usu kahjuks enam lihtsusesse, sest kõigest on tehtud äri ning kõike kasutatakse turunduslikel eesmärkidel. Aga nüüd, kui sa hakkad märkama, et milline tunne on päriselt selle loo taga – sa paned korraks enda silmad kinni ja lased selle loo endast läbi ja tunnetad, et milline on see kõige suurem tunne selle loo taga,“ soovitab Tiit kõigil endalt küsida.

Ta lisab, et kui me võtame selle loo tunde endale vastu, siis toimub suur vabanemine. Me tunneme, kuidas me laseme selle energia vabaks, mida me oleme aastakümneid enda sees kinni hoidnud, siis me võime tunda jumalikku energiat, mida Johann eelnevalt detailsemalt kirjeldus.

Ta soovitab vaadata enda sisse. „See on iseenda vastu võtmine. Ei ole vaja meest maha jätta! Ei ole vaja kõiki riideid ära kinkida! Ei ole vaja raha ära anda! Ei ole vaja taimetoitlaseks hakata! Ei ole vaja omada nulltolerantsi kõige suhtes!“ selgitas Tiit, kuidas tegelikult jääb meie elus kõik samaks ning muutus meie sees toimub iseenesest, ilma vaeva nägemata.