Reklaam sulgub sekundi pärast

Jah-sõna ootamine pärast tööintervjuud

Harva öeldakse töökohale kandideerijale kohe pärast intervjuu lõppu „Tere tulemast meeskonda!“ või „Kahjuks ei sobi teie profiil pakutava ametikohaga.“ Hea kui kinnitatakse kuupäev, millal valik tehakse. Enamasti lubatakse ise ühendust võtta, isegi eitava vastuse korral.

Harva öeldakse töökohale kandideerijale kohe pärast intervjuu lõppu „Tere tulemast meeskonda!“ või „Kahjuks ei sobi teie profiil pakutava ametikohaga.“ Hea kui kinnitatakse kuupäev, millal valik tehakse. Enamasti lubatakse ise ühendust võtta, isegi eitava vastuse korral. Tihti tänatakse tulemast ja öeldakse umbmääraselt, et otsuse tegemiseks kulub veel natuke aega. Kui palju on natuke? - mõtled ja lähed koju ja ootad. Ja ootad veel ja natuke veel, mõeldes kas peaks äkki ise neile helistama. Närvesööv on selline ootamine kindlasti. Kuigi ootamine võib tunduda paigalseismise ja tühja ajana, siis ka selle juures tuleks meeles pidada paari asja, et periood valutult üle elada.

Ära põleta sildu
Kui sa juba töötad, jätka tavalist elu. Kasulik on olemasolevas töökohas mitte anda vihjeid selle kohta, et võid peatselt lahkuda. Sa ei tea ju, mis võib juhtuda, pea meeles, et kõik ei sõltu sinust. Isegi, kui oled päris kindel soovitud töökoha saamises, siis ei ole mõtet hakata enne  sildu põletama. Hiljem on ka raskem selgitusi anda, et miks sa siiski tööle jäid. Halvimal juhul tekib ka kaastöötajatel negatiivne suhtumine, arvates, et tegelikult sa ei taha seal olla. Tööle keskendudes on lihtsam hoida mõtted eemal pidevast mõtlemisest toimunud vestlusest ja kõigest uue töökohaga seonduvast.

Väldi stressi
Kui sul aga ei ole millegi konkreetsega vaja tegeleda, võib teadmatuses ootamine viia täielikku stressi. Selle vältimiseks tulevad appi kõik erinevad lõdvestusviisid. Mõnus vanniskäik või lõõgastumine sõbrannaga spaas, komöödia kinos või hoopis tõsine draamaetendus teatris, heast raamatust rääkimata. Kui töökaaslastega teema arutamine on ebasoovitatav, siis sõpradega võid seda ju ikka teha.

Ära maga maha teisi võimalusi
Kui sul ongi käsil tööotsimise periood, jätka samuti oma tegevust. Ära pane kõiki lootusi ühele kaardile. Ära lase mööda teiste kohtade CV-saatmise tähtaegu. Kui õnnestub saada soovitud töökoht, on teistele ära ütlemine kerge, samas ainult vastust ootama jäädes võid maha magada mõne väga huvitava pakkumise.

Uuri veel
Kui oled tõesti kindel, et saad soovitud koha, siis kasuta ootamisaega mõistlikult: uuri kõike võimalikku ettevõtte kohta, isegi kui tegid seda enne töövestlust. Hoia end kursis ka uudistega majandusest ja organisatsiooni tegevusalaga üldiselt. See aitab hiljem ka tööl kergemini sisse elada.

Võta aega mõtlemiseks
Vastuse ootamine on aeg mõelda läbi vestluse sisu ja oma vastused. Kindlasti said vestluse käigus teada palju uutki ja konkreetset pakutava töökoha kohta. Kui sult küsiti töötamise kohta üksi või meeskonnas, mida vastasid? Olid sa aus või vastasid seda, mida arvasid, et mis annaks sulle plusspunkte? Mõtle veel tõsiselt selle üle, kas sulle meeldiks istuda üksi terve päev arvuti taga või eelistad ikkagi suhteliselt pidevat suhtlemist. Tee endale plusside ja miinuste nimekiri loodetud ametikohast. Kas see vastas sinu esialgsele nägemusele?

Ja kui ootamine ikka väga piinama hakkab, siis võid ka ise helistada ja infot küsida värbamisprotsessi käigu kohta. Oota kõnega vähemalt nädala, sest ehk võtabki otsustamine kauem aega. Tavaliselt, kui ettevõte on lubanud ise ühendust võtta, siis oma maine kaitsmiseks nii ka tehakse. Kannatust veidi!

[email protected]