Täna, Luuvalupäeval tööd ei tehta!

Täna, Luuvalupäeval- 9. veebruaril ei tohi ühtegi tööd teha, muidu vaevab hiljem kogu aasta liigesevalu. Hoiduda tuleb ka tantsimisest, jooksmisest ja hüppamisest. Vastasel korral võivad luud-liikmed järgneva aasta jooksul valutada. Ka magatud luuvalupäeva hommikul pikemalt kui harilikult teistel hommikutel, et kosutada tervist. Sel päeval ei tohi lammast niita. Kui aga kavatsed luuvalupäeval õmmelda, läheb riie luu karva.

Täna, Luuvalupäeval– 9. veebruaril ei tohi ühtegi tööd teha, muidu vaevab hiljem kogu aasta liigesevalu. Hoiduda tuleb ka tantsimisest, jooksmisest ja hüppamisest. Vastasel korral võivad luud-liikmed järgneva aasta jooksul valutada. Ka magatud luuvalupäeva hommikul pikemalt kui harilikult teistel hommikutel, et kosutada tervist. Sel päeval ei tohi lammast niita. Kui aga kavatsed luuvalupäeval õmmelda, läheb riie luu karva.

Luuvalupäev on märter Apollonia päev. Püha neitsi Apollonia sai raskelt kannatada ühe kristlastevastase pogrommi ajal. Neitsil löödi hambad välja ning lubati ta elusalt põletada, kui ta kohe oma usku ei salga. Apollonia palus end seepeale hetkeks vabastada ning viskus ise tulle. Püha Apollonia poole pöörduvad nii hambaarstid kui ka hambavalus vaevlejad. Kristlikus kunstis on Apollonia tunnusmärgid hammas ning tangid.

(Allikas: Delfi Naisteleht)

 

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/