Reklaam sulgub sekundi pärast

KUIDAS valida kardinad ja rulood enda koju?

SISUTURUNDUS

foto


Foto: pixabay.com

Aknakatted, olgu selleks siis kas kardinad või hoopiski rulood, on väga vajalikud igas toas. Nendel on nii praktiline kui ka sisekujunduslik väärtus. Erinevad aknakatted on ennekõike vajalikud selleks, et saaksime katta aknad üleliigse päikesevalguse sisse paistmise eest, aga ka seetõttu, et keegi teine ei näeks sisse. Vähem arvestatakse seda, et lisaks kõigele eelnevale on kardinad väga oluline osa kogu sinu sisekujundusest. Kuidas leiad ideaalsed aknakatted enda ruumi?

Vali aknakatted vastavalt toale

Esimene asi, mida tuleb arvestada kardinate ja ruloode valiku juures on see, et millisesse tuppa need lähevad, mille jaoks on neid vaja ning milline on kogu toa interjöör. Need on kolm peamist küsimust, millega tuleb arvestada kardinate valimisel. Toast ja eesmärgist sõltub see, kas on vaja osta pimendavad rulood või kardinad või hoopiski midagi muu. Pimendav ruloo on sobilik magamis-, lastetuppa või hoopiski ruumi, kus majutad enda külalisi. Pimendav ruloo on lausa hädavajalik, kui armastad pikalt magada ja sa ei soovi, et päike tuppa paistaks. Pimendav ruloo on üks võimalus, aga lisaks sellele on võimalik valida ka pimendavad kardinad, mis täidavad sama funktsiooni. Lähtu valikus sellest, mis sinu tuppa sobib või mis sulle enim meeldib. Mõlemad lahendused on väga head.

Valides aknakatteid elutuppa, võiks mõelda ennekõike sellele, kas soovid topeltkardinaid või piisab ühest aknakattest. Vali alati elutuppa kardinad, mis sobivad kokku kogu interjööriga ning täiendavad kogu sisustust. Kui sul on diivan pruuni värvi, siis vali sinna juurde heledamas toonis kardinad, nagu näiteks kreemikas valged. Kardinad on nagu vaibad, mis muudavad toa sisustuse lõplikuks ja täielikuks. Ilma nendeta ei ole üksi ruum piisavalt hubane ja mõnus. 

Köök, kodukontor, koridor on ruumid, mis vajavad teistlaadi aknakatteid kui elutuba või magamistuba. Kööki ei ole praktiline paigaldada suuri kardinaid, pigem võiks seal eelistad mõnda lihtsamat aknakatet nagu rulood. Ruloo on väga praktiline valik, sest neid on kerge puhastada ning neid saab aknal liigutada vastavalt enda soovile. Kata kasvõi terve aken kinni nii, et keegi ei näe sisse ja sina ei näe välja või jäta aken osaliselt vabaks. Kodukontoris on ruloo lausa asendamatu, sest tihtipeale ei saa tööd teha, kui päike paistab liigselt arvutiekraanile või silma. Ruloo lahendab aga selle probleemi lihtsalt ära.

Leia õige värv ja materjal

Nüüd, kui sa tead, millises stiilis aknakatted soetada, tuleb mõelda ka sellele, millist värvi need võiksid olla ja mis materjalist valmistatud. Luksuslikumad kardinad on need, mis on valmistatud sametist, see-vastu kergemad ja õhulisemad siidkardinad sobivad hästi elutuppa, lastes piisavalt valgust läbi. Nii nagu ka kardinad on erinevast materjalist, on võimalik soetada ka ruloosid erineva stiili ja materjaliga. Näiteks on olemas kangast valmistatud rulood, plastikust kui ka puidust. Eelista just sellist materjali, mis sinu koju sobib. Puit või bambus on alati hea valik, sest see sobib pea igasse tuppa ja toob sinna palju hubasust ning soojust. Seevastu plastikust rulood võivad sobida ruumidesse, mis on niisked, nagu näiteks sauna eesruumi või hoopis vannituppa. Lähtu valikut tehes enda maitsest ja kogu ruumi sisustusest.