3 ASJA, MIDA emadus mulle õpetanud on: Silvia Ilves

3 ASJA, MIDA emadus mulle õpetanud on: Silvia Ilves
Sven Tupits

Tšellist Silvia Ilvese sõnul on nelja lapse emaks olemine väga teistmoodi, sest neljal lapsel on kolm erinevat isa. Kõige suuremaks sooviks on naisel see, et vennad omavahel võõraks ei jääks.

“Nelja poisi omavaheline läbisaamine on minu silmi väga palju avardanud. Aeg-ajalt ma heietan, kuidas on elu andnud olla mulle võimaluse olla ema nii kihvtidele ja värvikatele lastele,” sõnas Silvia.

Mida on emaks saamine Silviale aga õpetanud?

Peaksin endasse kui emasse rohkem uskuma

Ma tean, et mu poisid väga tahavad mind armastada ja ma näen kuidas nad minust hoolivad. Peaksin ise rohkem endasse kui emasse uskuma. Ma vahel tunnen, et olen emana läbi kukkunud – võibolla nõuan liiga palju (ma olen ise pärit perest kus oli karm režiim). Tänapäeva lumehelbekeste ühiskonnas on raske lapsi kasvatada. Kõik kes on kuulnud minu laste pillimängu, imestavad, et kuidas nad nii hästi mängivad. Saladus on see, et lastel on distsipliin. Kõige hullem oli pillimängu harjutada oma emaga, aga olen siiralt oma vanematele tänulik selle eest, et nad mind ohjasid. Ühtne valem on armastus ja hoolimine lapse suhtes.

Lapsed õpetavad kompromisside tegemist

Ma praegu tunnen, et ilma lasteta oleks ma tühi nõu. Minu elukaaslane on professionaalne tšellist ja ma kadestan teda, et ta saab igapäevaselt tunde oma erialaga tegeleda, aga mina ei saa. Tema aga ütleb, et mul on lapsed. Kuna olen ambitsioonikas muusik, siis tunnen, et peaksin oma erialaga rohkem tegelema. Mu elukaaslane aga ütleb, et on minu peale kade, sest näeb kui vinged lapsed mul on – see annab mulle lohutava tunde.

Iga ema vajab enda kõrvale kedagi, kes teda toetab

Seni kuni sa oma lapsi armastad, soovid sa neile kõige paremat – see aga ei õnnestu alati ja see on normaalne. Väga tähtis on see, et sellel hetkel kui tunned, et oled läbikukkunud, et su kõrval oleks keegi kes teab sind ja teab, et oled oma rolliga hästi hakkama saanud. Et ta annaks sulle seda enesekindlust juurde. Mina isiklikult püüan emana vältida neid vigu, mida minu ema tegi.

Sarnased artiklid