Fotonäitus “Emaduse mitu nägu” paljastab emaduse varjatud tahud

Buduaar

Fotonäitus
Fotonäitus "Emaduse mitu nägu" — FOTO: Pressimaterjal

Alates 11.maist on Ülemiste Keskuse aatriumis võimalik külastada fotonäitust “Emaduse mitu nägu”, mis näitab emadust erinevatest vaatenurkadest ning avab nii mõnegi üllatava fakti selle kohta, mida emaks olemine tegelikult tähendab. Pidulik avamine toimub 11.mail 2023 kell 17:00 Ülemiste keskuse aatriumis.

Näituse põhieesmärk on tuua avalikkuse ette emade rollid koos nende päris tunnetega kõrvutades neid piltilusate ühiskonna väärarusaamistega. Fotodel on esindatud kaks äärmust- ühel pool naeratav ema, millisena avalikkus on arvanud ja harjunud naisi emarollides nägema ning teisel pool päris naine koos oma tõeliste tunnetega igapäevastes olukordades. Me kujutame emasid erinevates rollides nagu koristajad, õpetajad, autojuhid, kokad jne.

“Emadus on palju rohkem kui lihtsalt laste kasvatamine. Emad on tugevad ja mitmekülgsed inimesed, kes täidavad iga päev mitmeid rolle ja kohustusi. See näitus annab võimaluse vaadata emadust läbi erinevate prismade ning näidata, et emadusel on palju erinevaid nägusid,” ütles näituse korraldaja, lisades: “Tahame, et ühiskond näeks emade väärtust, hindaksid meid ja kaitseks meid kõikvõimalikel viisidel, ka seadustega.”

Fotonäitus “Emaduse mitu nägu” on avatud 11.05-31.mai 2023 Ülemiste keskuses. Näitus on avatud kõikidele huvilistele ning sissepääs on tasuta. Näitus on loodud koostöös erinevate partneritega ning räägib loo emadusest, selle paljudest rollidest koos erinevate statistikate ja uuringutulemustega.

Pidulik näituse avamine toimub 11.mail 2023 kell 17:00 Ülemiste aatriumis – kõik on oodatud!

Lisainfo on saadaval emadus.ee