Gert Laasme – tantsutab venelasi ja pidutseb hommikuni

25 kommentaari
Gert Laasme – tantsutab venelasi ja pidutseb hommikuni

Muusika- ja meelelahutuse ärimees Gert Laasme tegutseb omas valdkonnas juba 15 aastat. „Kui nüüd arvestada ka seda, et juba pioneerilaagris sai pioneerina koos kasvatajatega pidusid korraldatud ja DJ oldud, siis tuleb kokku üle 20 aasta,” naerab Gert. Laulja Niki managerina tuntud Gert Laasme viimane suur projekt on pealinnas armastatud vene pidude sari Tantsuparadiis, mis toimub Kalle Kuke juhitavas väikses kuid seksikas ööklubis Spider ja on kahtlemata parim vene pidu, mida eestlased korraldavad. Nii vähemalt räägivad venelased.

Muusika- ja meelelahutuse ärimees Gert Laasme tegutseb omas valdkonnas juba 15 aastat. „Kui nüüd arvestada ka seda, et juba pioneerilaagris sai pioneerina koos kasvatajatega pidusid korraldatud ja DJ oldud, siis tuleb kokku üle 20 aasta,” naerab Gert. Laulja Niki mänedžerina tuntud Gert Laasme viimane suur projekt on pealinnas armastatud vene pidude sari Tantsuparadiis, mis toimub Kalle Kuke juhitavas väikeses, kuid seksikas ööklubis Spider ja on kahtlemata parim vene pidu, mida eestlased korraldavad. Nii vähemalt räägivad venelased.

Gerdi jaoks on selline töö ka hobi eest, sest vaba ja vallalise mehena oskab ta pidutsemisest  lugu pidada ning jõuab seda vähemalt 2 korda nädalas ka teha.
Gert tunnistab, et Танцевальный Рай  ehk Tantsuparadiis on projekt, mis kulutab suurema osa tema ajast. „Kogu nende reklaamide valmistamine ja väljamõtlemine võtab tohutu aja. Raadio ja telereklaamid loetakse näiteks sisse üldse Moskvas,” räägib ta.

Kas sinu töö on ka su hobi ja korraldad neid pidusid ka enda jaoks?
Kui nüüd vaadata seda üritustesarja korraldamist, siis võin öelda küll, et see on ka hobi. See on väga huvitav, sest hetkel on väga raske aeg selliseks äriks ja sellega seoses peab väga palju ideid genereerima ning kombineerima, kasutama igat sorti tutvusi ja sõna otseses mõttes tegema 10 tuhande krooniga 100 000-kroonist programmi. Seega, see võtab küll tohutu aja ja energia, aga pärast pidu on hea kuulda, et pidulised on rahul. Osad patsutavad õlale ning ütlevad häid sõnu ja see toob rahulolu ning annab jõudu jätkata. Ise olen oma pidudel alati kohal, ilma ei saakski ju, sest tegelikkuses on oma korraldatav pidu täistööpäev. Seal ei teki  pidutsemiseks võimalust, kuna pidevalt tekib igat sorti situatsioone, mis vajavad lahendamist. Viimast saan võtta pidudest, kus ma ise ei ole korraldaja.

Kas jõuad selle kõrvalt ka muude projektidega tegeleda?
No ütleme nii, et see peo korraldamine võtab hetkel minu enamuse öö ajast, ja magamisega on nagu on, sest on vaja ka teiste asjadega tegeleda. Tegelen veel mõningate ansamblite manageerimisega, tuntumatest teate ehk NIKI-t, ja hetkel on töös veel üks uus väga huvitav muusikaline projekt, millest varsti kuulete. Lisaks sellele toimetan igapäevaselt sellise väga uue suunaga maailmas, milleks on virtuaalsed messid, kus inimestel kaob ära vajadus külastada reaalsel kujul messipaviljone ja  püütakse luua võimalused, et külastaja saaks kõik vajaliku kätte läbi kompuutri!

Kust tuli idee vene pidusid korraldada?
Idee sündis koostöös klubi Spideri peremehega Kalle Kukega, nimelt aitasin novembris korraldada ühte vene eksklusiivset üritustesarja  XO klubis Spider ja peale seda rääkisid mitmed venelased, et neile see klubi väga meeldis, aga ei saa seal käia püsivalt, kuna pole üritusi, mis ka neile sobiks. Siis saigi Kallega arutatud, et miks mitte teha selline püsiv vene ürituste sari tema klubisse.

Mille poolest need peod on paremad kui teised vene peod mida korraldatakse?
Konkreetne üritus  Танцевальный Рай erineb teistest vene üritustest esiteks juba muusika valiku poolest. Siin on rõhk just vene muusikal ,mida tuleb ca 99% ja ainult kõige paremad vene tantsumuusika hitid. Sinna sisse vürtsiks hetke kõige kuumemad läänemuusikahitid. Meie peol saab kuulda palju lugusid, mida muidu ainult vene tantsumuusika raadiost kuuleb.
Teiseks,  siit läheb esimesed 3 tundi kogu see üritus otseeetrisse Dinamit FM-s, kus antakse pidevalt ülevaadet üritusest ja kutsutakse rahvast juurde, kui veel mahub!
Kolmas oluline punkt on see, et meie üritus toimub iga kuu klubis Spider. Teised vene üritused teevad iga kord erinevas kohas. Sa juba tead ette, kuhu laud tellida ning kõik see kokku peaks  vähendama pingeid.
Neljandaks, ma jälgin iga kord hoolega, et kogu tegevus oleks kooskõlas ürituse kontseptsiooniga alates reklaamidest kuni lõpetades esinejate (inglid, baleriinid, jumalad ja jumalannad jne.) ja klubi interjööriga.  Et külalisel oleks tunne, nagu ta oleks sattunud ka päriselt paradiisi, kus tal peaks olema kõik mugav ja koos erilise atmosfääriga. See eeldab suurt ettevalmistust ja ka hoolikat esinejate valikut.
Viiendaks, kõige tähtsam on siis see, et lasen iga kord just selle ürituse jaoks teha spetsiaalse mix`i mitmsest showst kokku, mis toob kaasa selle, et hiljem ega enne meie üritust seda kuskil sellisel kujul näha ei saa.

Kas sinu vene pidudel käivad peamiselt venelased või liigub seal ka eestlasi?
Eks see üritus on suunatud suuremalt jaolt venelastele, aga aina rohkem on hakanud käima ka eestlasi, kuna on kuuldud sõprade käest meie erilistest showdest ja väga heast publikust. Viimasel üritusel oli umbes 20% eestlasi. Väga paljudele eestlastele meeldib vene muusika, kuna tegemist on siis riigiga, kus on väga hea muusika produktsioon. Pärast esimest külastust lahkutakse väga heade emotsioonidega ja eestlased küsivad, et miks eesti peod pole sellised. Samuti pole seal kunagi kohanud rahvuste vahelist pinget, kuna reeglina käib nendel väga palju intelligentseid vene autoriteete ja ukse peal ka korralik face control.

Kus ise pidutsed ja palju sa väljas käid?
Kui vähegi aega jääb, siis üritan nädalas 2 korda käia ka peol. Ja kui juba lähen, siis ikka käin öö jooksul terve tiiru peale, nii umbes 4-5 klubis. Mitte siis ainult pidutsemas, aga ka huvi pärast kaemas, mida ja kuidas korraldatakse. Eestis ju päris raske seda õiget pidu kohe üles leida, ei tea kunagi, kus on palju rahvast koos, sest rahvaarv nii väike ja klubisid palju. Tavaliselt jäävad tiiru peale Spider, Hollywood, Überblingen, Astoria, Venusclub, Seduction, vahel ka Bob-Bon ja nagu ikka, kõik õhtud lõppevad Deja Vu’s!!!:))

Kuidas sa pidutsed – kas pidu lõpeb alles hommikul?
Jah, hommikul Deja Vu’s, kui see kinni pannakse. Ja sellele järgneb kellegi juures kodus tavaliselt ka nn. Dejavu 2 kuni kella 8-9.00-ni.!:)) Viimasel ajal peab kahjuks või õnneks tunnistama, et seda on juhtunud iga nädalalõpp.

Mis on olnud suurim summa, mille ole maha pidutsenud?
Kuna ma ei ole suur alkoholi sõber, ja kui isegi jooks, siis oleks minu nimi viinaraiskaja ja baar saaks enne tühjaks kui midagi tunda annaks, siis sellega seoses need summad väga suured ei ole. Küll aga olen korra käinud aasta tagasi valentinipäeval Swissoteli 30. korruse restoranis ja seal oli arve ca 4500.- krooni!

Kas Eestis on parem pidutseda kui välismaal?
Kui nüüd aus olla, siis mitte, sest mulle meeldiks just nii pingevabalt pidutseda, et ei pea järgmine päev linna pealt kuulama palju ja kellega sai koos tantsu löödud ja lisaks muid kuulujutte – kellega koos hommikuni aega veedetud ja mis kindlasti sellele järgnes.

Kas oled vaba ja vallaline või oled suhtes? Kui suhtes, siis mida arvab su naine sellest, et sinu töö on pidutseda :)
Olen hetkel suhtest ikka täitsa prii ja kui aus olla, on see kestnud juba üsna mitu head aastat. Eks sellepärast vist saab ka tihedamini väljas käidud, mis seal reedel-laupäeval ikka üksi kodus konutada! Küll olen arvamusel, et kui leian endale sobiva naisterahva, siis ei tähenda see, et peaks kindlasti kohe kodus istuma, vaid ta peaks olema just selline lõbus ja temperamentne, kellega tahaks ka koos väljas tantsu löömas käia ja uhke olla, et ta mul olemas on. Ilmselt seda siis ei juhtu enam nii tihti, aga see ei olegi ju nii tähtis kui see, et meil koos tore olla olenemata kohast ja üritusest.