Hinnatud ilulooja Karin Eensaar: olen pigem disainer kui kunstnik

Hinnatud ilulooja Karin Eensaar: olen pigem disainer kui kunstnik

 
Karin Eensaar on disainer, kes tegeleb päevast päeva kõikide naiste nõrkuse- kaunite ehetega. Karini ehtebränd By KarinE on saavutanud maailmakuulsuse ning tema loodud ilu kannavad naised üle kogu maailma, nende hulgas ka popstaar Madonna!  

Karin Eensaar on disainer, kes tegeleb päevast päeva kõikide naiste nõrkuse – kaunite ehetega. Karini ehtebränd By KarinE on saavutanud maailmakuulsuse ning tema loodud ilu kannavad naised üle kogu maailma, nende hulgas ka popstaar Madonna!

Karin Eensaare ehtebrändil BY KarinE showroom’id asuvad nii Tallinnas kui ka Šveitsis Genfis, otse Rhône’i jõe suudmes. Showroom’ide õdusas õhkkonnas võib tutvuda hinnatud juveliiri loominguga. Tänu poekestele erinevates linnades, jagab töökas naine oma kodu Tallinna, Genfi ja Itaalia vahel, viimases teeb naine koostööd ateljees, kus valmib tema looming. Karin on alates 2001. aastast Suurbritannia Gemmoloogide Assotsiatsiooni liige. 2004. aastal loodud Trilliance’i ehtestuudios ei müü Karin pelgalt ainult väärisehteid, vaid ka kujundab neid ise ning lisaks tutvustab huvilistele kivide maailma.

Kõik naised armastavad kauneid ehteid, kuid ometi saavad neist vähestest juveliirid. Karin tundis huvi vääriskivide vastu juba keskkoolis. Kuid aastatel, mil Karin keskkoolipinki nühkis, ei olnud isegi gemmoloogi ametit olemas ning ka materjal selle eriala kohta oli piiratud ja valdavalt venekeelne. Rääkimata sellest, et päris vääriskive polnud võimalik kusagil oma silmaga näha, olid ainult pildid võõrkeelsete tekstidega raamatus. Noorukese juveliiri huvi eriala vastu rauges, kuid selleks, et ülikoolis end tugevamalt ilmutada. Vahepeal oli Karin suundunud Estonian Business Schooli ärijuhtimise erialale. Kuid üsna pea sai noorele naisele selgeks, et lisaks ärijuhtimisele sooviks ta ka kitsamalt spetsialiseeruda juveliiri elukutsele. Nii alustas ta õpinguid gemmoloogide assotsiatsioonis kolmeaastases kalliskivide asjatundja õppeprogrammis. Kerge see ei olnud – kahekümnest, kes Londonis õpinguid alustas, lõpetas ainult kaks.

 

Täispikkuses lugu kauni naise eduteekonnast loe juba Uuest Buduaar Shoppingust!

 

 

Buduaar.ee