Kaardimoor Tiina: Kaardid ei valeta

Paljud Buduaari sõbrad ja koostööpartnerid said 23.septembril, Buduaar Bling Blingil, tuttavaks ühe salapärase naisega, kelle nimi on Tiina.  Tiina on kaardimoor. Nii mõnigi tuntud peokülastaja käis tema juurest läbi ja enamus neist kinnitasid, et Tiina rääkis õiget juttu nii oleviku kui plaanitava tuleviku kohta.
Meid hakkas asi huvitama ning käisime ka ise kaardipanija Tiina juures vastuvõtul. Küsisime temalt küsimusi ennustamise kohta ja lasime endale huvi pärast kaarte visata.

Kadi Jüriado

kadi@buduaar.ee

Paljud Buduaari sõbrad ja koostööpartnerid said 23.septembril, Buduaar Bling Blingil, tuttavaks ühe salapärase naisega, kelle nimi on Tiina.  Tiina on kaardimoor. Nii mõnigi tuntud peokülastaja käis tema juurest läbi ja enamus neist kinnitasid, et Tiina rääkis õiget juttu nii oleviku kui plaanitava tuleviku kohta.
Meid hakkas asi huvitama ning käisime ka ise kaardipanija Tiina juures vastuvõtul. Küsisime temalt küsimusi ennustamise kohta ja lasime endale huvi pärast kaarte visata. Mida ta meile ütles, seda siia ei kirjuta, kuna see pidi olema väga intiimne asi ja ei too sugugi head, kui sellest isegi oma parimale sõbrannale lobiseda.
Mõtlema pani küll – elu, südame hääle ja oma saatuse üle.
   
Tiina rääkis meile ka palju põnevaid lugusid. Näiteks tulid kunagi kaks naist tema vastuvõtule ja ühele näitasid kaardid, et tema mees kurameerib teise naisega ning asi läheb väga koledaks. Naine ei suutnud seda uskuda ja ütles, et see on võimatu. Kodus sai ta ka mehelt võtta, et sellist jama usub. Läks mööda umbes paar kuud ning uksele koputas armuke, kõht püsti ees. Kui mees oli nurka surutud nagu rott, tunnistas ta asja üles. Kaartidelt tulevat sellised asjad lihtsalt välja.
Tiina ütleb, et petmiskaebustega tema juurde tagasi ei ole veel keegi tulnud. Ja  kui ei usu ning oled väga skeptiline, siis ei tasu tullagi!

Kuidas kõik algas?
Igasugused anded käivad üle põlve. Minu vanaema nimi oli Maria ning mingil ajal võtsin ka endale pseudonüümiks selle nime. (Mind võite aga kutsuda ikka mu oma nimega Tiina, kuigi mu kodulehel olen veel Maria nimega).

Asi sa alguse, kui olin 25 aastat vana. Üks vanem naine näitas mulle kaardipanemise põhitõed ette, hakkasin asja vastu väga huvi tundma ja alustasin omale ja sõbrannadele ennustamisega. Siis läks elu segaseks ja viskasin kaardid ahju, kuna kuulsin, et need pidid paha karmat tooma ja kaartide panija võib jääda õnnetuks või üksikuks. Pikka aega ei puutunudki neid.
Eesti aja alguses aga üks Aivar tegi esimese ennustusliini. Läksin sinna, et lisaraha teenida. Välismaal ja näiteks Soomes oli see juba ammu väga populaarne. Seal tööle hakates ilmneski, et see kõik toimib ja telefoni teel asi ei ole võlts. Tekkisid püsikliendid, kes küsisid vaid mind. Lõpuks tuli palju konkurente ja omanik oli tige, kui kõnesid väheks jäi; asi pidi töös olema 24 tundi. See hakkas väsitama ja otsustasin kaarte panna vaid näost näkku.
Nüüd ma enam põhitööl ei käi, sest ei tahetud maksta ja pole mõtet ilma rahata ju ka igasugust tööd teha. Tegelen ainult kaartidega.
Tööd on nii palju, et mõned asjad pean lihtsalt teise päeva peale lükkama.

Kas sellega saab rikkaks?
Telefoniliinis töötades sai peremees  24 krooni minutist ja ennustaja 2 krooni. Ennustajad sellega rikkaks kohe kindlasti ei saa.
Muidu liiguvad selles äris nii kommikarbid kui sajad tuhanded kroonid.
Hinnad on 150-500 krooni kord, minu hind on 200 krooni kord, ja mina ei oska ravida. Ma olen teinud ka tasuta, aga kuna see on ikkagi praegu mu ainuke töö, siis kõik me ju peame elama. Ja pealegi – olen märganud, et tasuta asjadesse suhtutakse palju kergekäelisemalt, neid ei võeta tõsiselt. Ma ei lähe aga ahneks, sest siis kaob mu võime ära.

Kes on teie klientuuriks? Mis on peamine põhjus, miks  inimesed tulevad ja lasevad endale tulevikku ennustada?
On püsikliendid ja juhukliendid. Olen näinud inimesi seinast seina: puruvaestest töötutest väga rikaste suurfirmajuhtideni. Keskmiselt võtan 7-10 inimest päevas, tühja päeva ei ole.
30% on mehi, 70% naisi. Mehed on väga nõrgad. Peamiselt tulevad inimesed oma hingeprobleemidele lahendust otsima ja palju tullakse äri pärast.
Üks mees ütles hästi: „Tegin oma äris kõik risti vastupidi, kui sina mulle ütlesid, aga lõpuks läks ikka nii, nagu kaardid ütlesid.” 
Ma ei taha ennast tähtsaks teha, aga ma ütlen, et minu kaardid ei ole kunagi valetanud.

Inimesed on erinevad, mis ühe jaoks on tragöödia, kehitab teine õlgu ja läheb edasi. Mõni tuleb eelarvamustega ja ma tunnetan selle ära. Olen öelnud kohe näkku, kui ei suudeta keskenduda. Samuti tunnetan ma ära kui ma ei sümpatiseeri. Siis on raske ennustada ja siis kaob keskendumisvõime.

Kõik käib läbi alateadvuse, unenägu on inimese saatus, sest see töötab alateadvuse pealt. Ka ennustamine käib alateadvuse kaudu suheldes.

Kas kaartidelt ennustajal on erivõimed ning kas igaüks võib kaardipanemise selgeks õppida kui väga tahab?
Selgeltnägijaid kui selliseid on umbes 5000st inimesest 1. Kaardid on vaid abivahend selgeltnägemiseks. Minul on ülitugev intuitsioon ja unenägudes näen ära, mis omastega hakkab toimuma. Aga selgeltnägija ma ei ole –  et vaatan kontvõõrale otsa ja näen kohe ta tulevikku. Mina olen kaartidelt lugeja. Igaühe käes ei hakka kaardid aga rääkima. Peab olema mingi lisajõud.
Kaardipanemine nõuab natukene kõrgemat intrelligentsi taset, sest pole võimalik, et ostad taro paki ja hakkad ennustama. Olen näinud neid, kes on proovinud alustada, aga tulevad tagasi ja pole hakkama saanud. 36se kaardipakiga võib peaaegu igaüks mingil määral hakkama saada, aga mitte taro kaartidega. Need on kõrgem pilotaa