Maria Adamson – parima figuuriga tüdruk

{:295213 width=100 height=142 align=left}Maria Adamsoni (22) mäletame sarjast „Missid”. Äsja saabus ta aga Hiinast Supermodel 2007 võistluselt, kus omistati talle „Best Figure” tiitel. Oma modellitöö on ta nüüdseks seljataha jätnud ning alustanud E.M.A Modelliagentuuris tööd bookerina. Muuhulgas soovisime teada, mida see töö täpselt tähendab ning kuidas ta oma hea vormi saavutanud on.

{:295193 width=250 height=354 align=left}Maria Adamsoni (22) mäletame sarjast „Missid”. Äsja saabus ta aga Hiinast Supermodel 2007 võistluselt, kus omistati talle „Best Figure” tiitel. Oma modellitöö on ta nüüdseks seljataha jätnud ning alustanud E.M.A Modelliagentuuris tööd bookerina. Muuhulgas soovisime teada, mida see töö täpselt tähendab ning kuidas ta oma hea vormi saavutanud on.


Kuidas Sa sattusid Hiina Supermodel 2007 võistlusele?
Meile tuli info, et selline konkurss on tulemas. Küsiti, kas meil on modelle, kes oleksid huvitatud osa võtma ning kui on, siis paluti saata paar pilti võimalikest modellidest. Ka minu käest küsiti, kas tahaksin minna kui nad minu valivad. Vastasin, et ootame vastuse ära ning suurima heameelega läheksin küll. Ja nad vastasid, et sooviksid, et ma tuleksin.

Ühes oma viimatises intervjuus oled öelnud, et Sulle meeldib tennist mängida. Kas see ongi see, millega Sa nii hea vormi oled saavutanud, et ka Hiina võistlusel seda märgati?
Tennist hakkasin mängima, kui olin 7-8 aastane. Ei mäletagi täpselt. Vahepeal jäi mul paar aastat vahele, kuna kool, töö ning autokool võtsid kogu mu aja. Nüüd, umbes aasta tagasi, hakkasin jälle mängima, enesetunde pärast. Isegi siis, kui ma ei mänginud tennist, olin ikka samas vormis. Ma pole kunagi ekstra midagi teinud, et vormis olla. Tundub, et ma lihtsalt olen sellise kehaga, mis lubab ka rämpstoitu süüa ning selle tulemusena ei teki liigseid kilosid juurde.

Oled mulle alati meelde jäänud modellina, kes on piltidel kurb või natukene ehmunud. Kas see oli nn Sinu firmamärk?
Vahva, keegi pole varem öelnud, et see nn firmamärk on. Ega ma nüüd kõigil piltidel ka kurb pole. Pigem toob kurbuse see, et mul on lihtsalt sellised silmad ja kulmud, mis loovad kurva näo.

Miks Sa enam modellitööd ei tee? Kas selles oli midagi, mis Sulle ei meeldinud?
Modellitööd ei tee enam sellepärast, et soovisin nn paikseks jääda.

Kas tänapäeva modellid peavad olema 90-60-90 mõõtudes?
Ei tea kust on tulnud see 90-60-90. Kui rinnaümbermõõt on 90cm, siis on väga vähe tõenäoline, et ka puus on 90. Üldjuhul, siis puus on ikka üle 90-ne. Rinnaümbermõõt jääb tüdrukutel tavaliselt umbes 80-85 vahele, muidugi on ka erandeid. Puusaümbermõõt on max 90. Silmi pigistatakse kinni veel kui on 91 harvemal juhul 92 cm.

Hetkel töötad Modelliagentuuris E.M.A. bookerina. Kas see töö on raske? Mida Sa täpselt teed?
Bookeri töö ei ole raske. Vähemalt minu jaoks. Tööülesanneteks on suhtlemine välisagentuuridega, lepingute sõlmimine ning muu paberimajandus. Ehk siis paigutada modelle välisagentuuridesse, et modellidel oleks tööd.

Milline näeb Sinu päev välja? Näiteks, mis kell Sa ärkad?
Tööpäevad algavad sellega, et ärkan kell 8.00, käin pesemas, söön hommikust ja joon kohvi ning siis sammun töö poole.

{:295194 width=250 height=346 align=right}Millest tuli mõte kinnisvaraarendust õppima minna?
Olen alati huvi tundnud ehituse vastu. See vist on geenidest tulnud. Esialgselt tahtsin minna Tallinna Tehnikakõrgkooli teedeehitust õppima, aga siis otsustasin ümber Mainori Kõrgkooli kasuks. Kuna Mainoris saab peale spetsialiseerumise ka muudes ainetes baasõpet. Läbitakse majanduslikud baasõpped ning ka üldained. Isegi siis, kui muudan meelt ja ei soovi kinnisvara valdkonnas enam töötada, siis on mul läbitud näiteks ka turundus, logistika, raamatupidamine jne. Alusbaas on olemas!

Kui Sa saaksid aega tagasi keerata, kas teeksid midagi teisiti?
Ei taha midagi teisiti teha. See, mis tehtud ja kõik, mis juhtunud on – ju nii pidigi minema!

Osalesid ka saates "Missid". Mis Sa arvad, kas see oli Sinu jaoks positiivne kogemus või pigem negatiivne?
Miks kõik küsivad seda? Ma ei taha kahetseda tehtud asju, vaid pigem õppida neist. Vahet pole, kas tegu on siis positiivse või negatiivse asjaga. Misside saates osalemine arvan, et oli ikkagi positiivne kogemus. Õnneks ma ei langenud kollasesse ajakirjandusse, kus räägitakse igast liigutusest. Nii, et positiivne!

Kas Sinu arvates on õigem valida missi klassikalisel viisil või reality showna?
Olen alati klassikaliste asjade poolt, aga samas me ju kõik areneme koguaeg ja miks ei võiks televaatajateni tuua midagi teistsugust. Tavainimesele oli kindlasti huvitav vaadata, millised on kandidaadid kaamerate ees.

Kui tähtsal kohal on Sinu elus Internet?
Paraku Internetti kasutan igapäev. Põhiliseks töövahendiks on Internet, seega ilma selleta ei saa kuidagi olla. Kui olen kodus või puhkusel, siis kasutan minimaalselt, kuna arvuti taga istumine ei ole silmadele hea.

Kas on midagi, mida Sa vihkad?
Midagi mida ma vihkan..hmm… silmakirjalikkust.

Kas mõtled juba ka pisipere peale?
Eks iga naisterahvas mõtleb selle peale, aga hetkel tahan kooli kõigepealt ära lõpetada. See on kõige tähtsam. Samas olen ma veel noor ja kiiret ju pole. Bioloogiline kell veel ei tiksu.

Mis on see ilma milleta Sa kindlasti kodunt ei lahku?
Rahakott, mobiiltelefon, märkmik ja võtmed.

Kui kaua kulub Sul hommikuti meikimiseks aega?
Tavaliselt kui lähen kooli või tööle, siis meigin umbes 10 minutit.

Mis on Sinu arvates kõige mõttetum asi, millega inimesed tegelevad?
Siis kui istutakse purjus peaga auto rooli!!!

Mis on Sinu lemmikraamat?
“Kellele lüüakse hingekella”

Kas Sul on olemas oma eeskuju?
Väga suureks eeskujuks on mu ema.

Teele Teder
teele@buduaar.ee