10 põhjust, miks seks on tervisele kasulik

10 põhjust, miks seks on tervisele kasulik

Et seks on terviseks, seda teame kõik, aga mida see tegevus meile veel kasulikku teeb? Siin on loetletud kümme tõestatud põnevat fakti seksi kohta, millest sa ka varem võib-olla oled kuulnud, kuid pole ammu sellele mõelnud. Nüüd on aeg seda teha!

Et seks on terviseks, seda teame kõik, aga mida see tegevus meile veel kasulikku teeb? Siin on loetletud kümme tõestatud põnevat fakti seksi kohta, millest sa ka varem võib-olla oled kuulnud, kuid pole ammu sellele mõelnud. Nüüd on aeg seda teha!

1. Seks ravib kerget depressiooni ja halba tuju
Seks lõdvestab keha, mõjub lõõgastavalt ja stressimaandavalt, mis omakorda teeb sind heatujulisemaks ja paneb maailma taas paremas valguses nägema. Kui teinekord on tuju nullis ja töökoorem raske kanda, leia see pool tunnikest seksi jaoks ning näed, kuidas energia sinusse tagasi tuleb ja asjad hakkavad taas ülesmäge minema. Paljuski on raskused ja mured sinu enda mõtete vili ning kui lased oma kehal ja ajul hetke lõõgastuda, annab see kiireid tulemusi.

2. Seks leevendab valu
Kui naistele vahel meeldib enne seksi öelda, et “mul pea valutab“, siis teadke – see pole mingi relv seksi vastu. Teadlaste sõnul seks hoopis leevendab peavalu tänu endorfiinidele, mis seksi ajal vabanevad.

3. Seks vähendab vistrikke
Regulaarne iganädalane õrn ja lõõgastav armatsemine võib vähendada sinu nahalööbeid, vistrikke ja põletikulisi punne. Seksi ajal erituv higi paneb su nahapoorid hingama ning ei lase uutel löövetel tekkida. Kui ei usu, proovi järele!

4. Seks põletab kaloreid
Aktiivne pooletunnine seks võib põletada ligi 350 kalorit. Kui päeval jäi aeroobikas käimata, ei ole sellest hullu midagi, ka ühe seksiga võib kulutada sama palju või veelgi rohkemgi kaloreid. Samuti võite õhtusöögil koos kallimaga muretsemata lubada endale üht-teist maitsvat rohkem, mille öö saabudes koos ära kulutate.

5. Seks tõstab enesehinnangut
Seks paneb end hästi tundma, kuna oled partnerile ihaldusväärne ning loed seda seksi ajal välja igast tema liigutusest! Heaolutunne ja hea kontakt oma minaga säilivad ka pärast seksi.

6. Seks muudab naha ja juuksed ilusaks
Teadlaste sõnul produtseerib aktiivse voodieluga naise keha suures kogusest österogeeni, mis paneb juuksed särama ja teeb naha eriliselt siledaks. Kui sul on probleeme krobelise naha ja tuhmunud juustega, võiksid mõelda ehk sellele, et põhjuseks võib olla hoopis vähene seksimine.

7. Seks hoiab noorena
Teadlased on veendunud, et regulaarne seks aeglustab vananemist, kuna hoiab sind füüsiliselt liikvel, vabastab hea tuju hormoonid ning mõjub vereringele ergutavalt. Mida rohkem seksid praegu, seda nooruslikum näed välja tulevikus!

8. Kuumas ruumis on orgasm tugevam
Orgasm on üks seksi eesmärkidest. Orgasmini jõudmise tõenäosus on suurem, kui mõlemad partnerid on lõdvestunud, õnnelikud koos seksimise üle. Kui valitud on õige partner, siis saab orgasmile vürtsi lisada ka temperatuuriga. Lase aroomiküünaldel toaruum kuumaks kütta ning naudi romantikat ja tugevat orgasmi.

9. Vein ja hea seks käivad käsikäes
Teadlaste sõnul on punane vein enne seksi kõige õigem jook, kuna see sisaldab antioksüdante, mis hoogustavad vere juurdevoolu olulistesse kehaosadesse ning see suurendab omakorda seksiisu. Kui otsustate alkoholi tarbida, siis üks klaas punast veini koos kallimaga oleks parim valik.

10. Seks garanteerib hea une
Õhtune seks on ajaliselt hea valik, kuna seksi ajal vabanevad endorfiinid tagavad hea ja sügava une. Pärast seksi on mõnus kallima kaissu pugeda ning seal turvaliselt ja magusalt uinuda.

Buduaar Shopping