9 orgasmitapjat

Seksuaalne nauding sõltub ka sellest, mis toimub kõrvade vahel. Seetõttu võivad mõned olukorrad või harjumused raskendada orgasmi saamist. Veebileht Everyday Health pani kirja 9 orgasmitapjat ja andis ühtlasi ka nõu, kuidas neid vältida.

Seksuaalne nauding sõltub ka sellest, mis toimub kõrvade vahel. Seetõttu võivad mõned olukorrad või harjumused raskendada orgasmi saamist. Veebileht Everyday Health pani kirja 9 orgasmitapjat ja andis ühtlasi ka nõu, kuidas neid vältida.

Liiga kitsas kondoom

Kondoom raskendab orgasmi saamist, kui suurus on vale. Liiga pingul kumm võib isegi valu põhjustada, seega peab kindlasti valima õiges suuruses kondoomi. Liiga paks materjal võib aga omakorda peenise tundlikkust vähendada.

Pahad lõhnad

Hea parfüüm võib erutada. Ebameeldivad lõhnad võivad aga tuju täitsa nulli viia. See käib ka kehalõhna kohta, seega on väga oluline oma hügieeni eest hoolitseda. Kes tahab kallistada partnerit, kelle kõrval peab nina kinni hoidma?

Liigne rääkimine

Paljud peavad erutavaks kui kallim räägib dirty talk’i. Aga liigne rääkimine võib olla häiriv. Sedasi võib näida, et su mõtted on mujal. Kui tundub, et kallim ei saa rääkimisest indu juurde, asu parem tegudele.

Kroonilised valud

Kroonilised valud vähendavad seksuaalset iha. On raske nautida, kui midagi valutab. Krooniliste valude korral peaks pöörduma arsti poole.

Oma keha häbenemine

Seksi on kergem nautida, kui tunned ennast oma kehas hästi. On raske nautida, kui mõtled koguaeg sellele, milline su kõht, tuharad vms parasjagu välja näeb. Hea lahendus sellele probleemile on füüsiline aktiivsus – see õpetab sind oma keha väärtustama ja aitab vajadusel ka kaalust alla võtta või end vormi viia.

Mõtted uitavad

Naistel on orgasmi raskem saada kui meestel. Naise orgasm jääb tihtipeale selle taha, et naine pole hingega seksi juures ja mõtleb muule. Seetõttu peaks unustama hetkeks muud asjad, kõrvaldama võimalikud häirivad tegurid ning keskenduma sellele, mis toimub linade vahel.

Kuivus

Naiste hormonaalne aktiivsus väheneb eaga ja mõnel toob see kaasa tupekuivuse. Kui tupp on kuiv, vähendab see naudingut ja seks on valulik. Siin tuleb appi libestusaine. Sellega ei tasuks aga liialdada, ka liigne märgus vähendab naudingut.

Liiga kiire tempo

Naised ei erutu sama kiiresti nagu mehed. Seetõttu peaks partnerile ütlema, kui ta kiirustab asjadega liialt. Rääkige omavahel.

Vähene privaatsus

Seksi on raske nautida, kui kardad, et keegi peale satub. Seetõttu tasuks magamistoa uks lukku panna, kui elamises on peale teie kahe veel kedagi. On lihtsam keskenduda, kui ei pea koguaeg selle peale mõtlema, kas keegi astub tuppa või mitte.

 

Anneli Allikas-Parv