Abieluväline suhe, see võib juhtuda ka sinuga!

Võibolla on see ka sinuga juhtunud. Sul on su partnerist kõrini, seega hakkad juttu puhuma kena töökaaslasega. Oled teda juba aastaid tundnud ja temaga on kerge rääkida. Ta lihtsalt kuulab. Varsti jagate intiimseid muresid ja nüüd kinnitab ta juba sulle kui halvas olukorras sa ikkagi oled. Võibolla peaksid üldse oma mehe maha jätma…

liisi@buduaar.ee


Võibolla on see ka sinuga juhtunud. Sul on su partnerist kõrini, seega hakkad juttu puhuma kena töökaaslasega. Oled teda juba aastaid tundnud ja temaga on kerge rääkida. Ta lihtsalt kuulab. Varsti jagate intiimseid muresid ja nüüd kinnitab ta juba sulle kui halvas olukorras sa ikkagi oled. Võibolla peaksid üldse oma mehe maha jätma… ja võibolla peaksite teie kaks koos õhtusöögile minema, et sellest rohkem rääkida. Selles inimeses leiad kõik, mida otsid: kaastundliku kuulaja, kellegi kes mõistab sind ja su kannatusi ning võibolla pakub sulle ka üle mitme kuu esimese tähendusliku füüsilise puudutuse.

Muidugi ei vii kõik kontorisuhted kõrvalhüppeni ja mitte kõik kõrvalhüpped ei alga  kontoris, aga see lugu demonstreerib siiski oma lihtsal kokkupressitud moel seda, kuidas mitmed inimesed satuvad sellele teele, kus nad oma partnerit petavad.
Olenemata sellest, kas oled olnud oma kallimaga koos 30 päeva või 30 aastat, ei ole sa iialgi salasuhte eest kaitstud. Kui paljud püsisuhtes inimesed siis ikkagi oma partnereid petavad? Kindlaid numbreid on väga raske välja tuua, aga enamus küsitlusi ja ennustusi pakuvad, et rohkem kui kolmandik mehi ja umbes veerand naistest tunnistavad üles, et neil on olnud vähemalt üks suhteväline seksuaalne kokkupuude. Kui rääkida emotsionaalsest petmisest – juhtum, kus inimene loob vastassugupoole esindajaga intiimse (ent mitte seksuaalse) suhte – on numbrid palju suuremad, võibolla isegi üle viiekümne protsendi.

Samas, paljud nõustuvad, et petmine on vale ja ainult füüsiline vägivald teeb ühele suhtele rohkem kahju.
Interneti kasvav kättesaadavus ja levik teeb asja ainult hullemaks. Juba tunnistatakse üles küberseksi harrastamist ja muid interneti pakutavate lõbustuste kasutamist. Online seksuaalsed elamused pakuvad peale põnevuse ka anonüümsust. Ning kuna nad ei kaasa otsest füüsilist kontakti, suudavad osalised end panna uskuma, et küberseks ei käi petmise alla. Tõde on aga see, et ka virtuaalsed kõrvalehüpped võivad suhet korralikult nõrgestada.


Miks kõrvalehüpped üldse toimuvad


Inimesed ei peta ainult seksi pärast. Mõned teistest põhjustest on:

â