Elu ilma orgasmita

Kas teadsid, et umbes 70% naistest teeskleb orgasmi? Naised ei saa orgasmi nii kergelt kui mehed ja enamasti saavad naised orgasmi üldse vibraatoriga või iseennast rahuldades. 24-37% naistest ei saa üldse orgasmi, seda nimetatakse anorgasmiaks.

Kas teadsid, et umbes 70% naistest teeskleb orgasmi? Naised ei saa orgasmi nii kergelt kui mehed ja enamasti saavad naised orgasmi üldse vibraatoriga või iseennast rahuldades.
Naiste puhul on orgasmi saamine mõnikord harv nagu kuuvarjutus. Vaginaalset orgasmi saab umbes 25% naistest, ülejäänud 75% saavad orgasmi kliitorit stimuleerides – mehed ei oska kliitori stimuleerimisele rõhku panna ja seetõttu teesklevadki naised vahekorras mehega sageli orgasmi.

Enamik naisi vajab orgasmini jõudmiseks 20 minutit kliitori stimuleerimist. 24–37 protsenti naistest ei saa üldse orgasmi. Seda mõjutavad ka alkohol, suitsetamine, stress, arstirohud ja menopaus.

Anorgasmia ehk suutmatus orgasmi saavutada piinab paljusid naisi. Mõned naised ei saa orgasmi ei abivahendite ega meestega, teised ei saa ainult teatud mehega, kolmandad saavad ainult abivahendeid kasutades.Anorgasmia põhjuseid on palju. Näiteks ei oska mees aimata, et tema naine on üks  75 protsendist, kes saab orgasmi vaid kliitori stimuleerimisel.
Teine sageli levinud põhjus on pinge. Naised seksivad peaga, mehed mõnikord… millegi muuga. Kui naisel on peas häirivaid mõtteid või pingeid, on pea võimatu orgasmi saada.
Veel üks suur tegur on naiste rahulolematus oma kehaga. Naised ei meeldi endale ja ei suuda end näha seksikalt. See takistab neid lõõgastumast ja orgasmini jõudmast.
Põhjus võib olla ka vanuses. Noored kurdavad, et nemad ei teagi, mis see orgasm on!
Kulla noored, orgasmini jõudmine võtab aega ja kogemusi. Selleks on vaja ennast tundma õppida ja oma partneriga selgeks teha, mis teile meeldib ja kuidas paremini selleni jõuate.

MA EI OLE DURACELLI JÄNES
30aastane Leena oli orgasmi saamisega parajalt kimpus. “Mulle sattusid sellised mehed, kes kahe minutiga lõpetasid ning siis imestunult mulle otsa vaatasid ja küsisid: no mis sa ei saanudki nüüd orgasmi või? Üks tahtis mind isegi arsti juurde saata. Mina viisaka naisterahvana ei hakanud ütlema, et kahe minutiga ei jõua isegi Duracelli jänesed orgasmini. Nii ma siis teesklesin orgasme ja otsisin vastupidavamat meest. Lõppude lõpuks võtsin härjal sarvist ja asusin ise asja kallale. Ostsin endale sekspoest abivahendeid ja tegelesin endaga ise. Aega võttis, aga asja sai. Vibraatori ja libestite abiga sain lausa multiorgasme! Nüüd kui mõne mehega magan, hoian abivahendeid alati käepärast. See pole häbiasi ning meestele meeldib mind väga vibraatoriga hellitada. Minu soovitus naistele oleks selline: ärge jääge ootama supermani, kes teile unelmate orgasmi pakub, kasutage abivahendeid!”

LÄBI RASKUSTE TÄHTEDE POOLE 
Orgasmi saamisele aitavad kaasa ginkgo biloba, Korea ginseng, vitamiinid ja mineraalid. Täpsed vitamiinid saab sulle määrata arst. Kui oled üks neist, kes ei saa orgasmi, vaata kõigepealt enda sisse. Kas oled enesega rahul? Kas sul on eelnevaid halbu kogemusi, mis takistaksid nüüd orgasmi saamast? Äkki on su keha ehituses midagi valesti ja sa ei suudagi füüsiliselt orgasmi saada? Või on viga hoopis mehes? Püüa need küsimused lahendada.
Paljusid on aidanud abivahendite kasutamine. Mine julgelt sekspoodi ja too endale sealt meelepärased lelud. Kaasake need voodiellu ja jääge muutusi ootama! Kui kohe mehega koos sekslelusid katsetada ei julge, tee seda esmalt üksinda.

40-aastane Piret: “Ka mina olen üks nendest, kes ei suuda orgasmi saavutada. Viga pole meestes, probleem pole psühholoogiline, vaid anatoomiline. Arstid uurisid mind ja ütlesid, et mul ei olegi võimalik orgasmi saada, sest minu kliitor on vagiinast liiga kaugel. Selle olukorraga harjumine võttis palju aega. Alguses ma ei uskunud arste ja proovisin kõiksugu variante, kuid orgasmi ma ei saanud. Nüüdseks olen oma veaga leppinud ja saan hakkama ka ilma orgasmita. Mul on sekspartnereid nagu igal teisel inimesel ja voodielu ei ole mul sugugi igav, ainus vahe on see, et lõpuks saab mees orgasmi, mina jään ilma. Nüüd ma enam ei kurvastagi selle üle. Ma hindan suhtes ja seksuaalelus muid asju. Näiteks lähedust ja seda, et suudan mehe nii pöördesse viia, et tema orgasmi saab. Püsisuhtes hindan seda, et mul on alati keegi, kellele toetuda ja kes minust hoolib just sellisena, nagu ma olen. See on isegi suurem väärtus kui orgasm. Olen õppinud hindama elus muid asju ja leidnud orgasmile alternatiiviks muid naudinguid. Näiteks korraldan enda juures kodus gurmeeõhtuid. Hindan oma elu just sellisena ja julgen väita, et elu ilma orgasmita on täiesti võimalik ja see ei pea olema sugugi masendav!”

Ajakirjast Buduaar Shopping Talv 2007/08