Interneti mõju sinu suhtele!

Kes meist ei veedaks päevas kasvõi mõne tunni internetis? Meil on seal omad väljakujunenud tuttavad ning tore on foorumites või jututubades kogemusi vahetada. Mis aga saab siis kui suhtlemine läheb üle flirdiks ja küberseksiks? Kahjuks on internetist ka palju tüli…

kadri@buduaar.ee


Kes meist ei veedaks päevas kasvõi mõne tunni internetis? Meil on seal omad väljakujunenud tuttavad ning tore on foorumites või jututubades kogemusi vahetada. Mis aga saab siis kui suhtlemine läheb üle flirdiks ja küberseksiks? Kahjuks on internetist ka palju tüli ning üha tihedamini kaebavad paarid, et nende suhte on rikkunud just internet!Mõned märgid selle kohta, et sinu partneril on internetis kellegagi suhe.


– Su partner veedab imelikult palju aega seksiteemalistes jututubades.
– Ta varjab sinu eest infot.
– Ta on arvutist sõltuvuses.
– Ta on omaette, salatsev ning sinu suhtes kriitiline.


Mõnd märgid selle kohta, et sul endal on tekkimas internetis suhe.


– Sa mõtled, et internet on hea vahend seksuaalse kontakti loomiseks.
– Sa jutustad jututoas regulaarselt mõne kindla võõra inimesega.
– Sa üritad oma internetisõpradega ka muul viisil ühendust ja kontakti saada.
– Sind erutab sinu interneti vestluskaaslase jutt.
– Sa tunned end sellepärast süüdi…


Internetisuhe kuulub petmise alla, mis sellest, et partner on ju virtuaalne. Need alused, mis petmiseks vajalikud, on netisuhte puhul olemas. Varjamine, valetamine ja teise inimesega siivutu jutu ajamine- kõik need on ühed petmise alused. Pealegi on see kolmas tegelane veel mingis mõttes teie katuse all, mis siis et ta on tegelikult kilomeetreid eemal. Ta on ju teie arvutis.


Internetis veedetud aeg on oma partnerist eemal veedetud aeg ning see kisub üles pingeid. Tekivad arusaamatused ja petmised. Nii ei peteta ainult oma partnerit, vaid ka lapsi ja sõpru. Internetisuhe paneb ohtu ka vahekorra reaalsusega. Kaob ära reaalsusetaju, virtuaalne partner on kujutluspildis ideaalne, oma päris partner paistab aga tüütu, igav ja vigadega.


Oma internetisuhtest jutustas 33 aastane Siiri. Siiri mees oli tihti kodust eemal ning tööga hõivatud. Siiri hakkas iga vaba hetke internetis jututoas veetma. Tal on seal üks kindel meesterahvas, kellega tundus palju ühist olevat. õhtud läbi üksi kodus olnud Siiri puistas kübermehele ka oma kõige isiklikumad mured ja saladused, ta rääkis oma mehe probleemidest ning sellest, kuidas tema mees teda rahuldada ei suuda. Nii sai ta piinavad asjad südamelt ära rääkida ja tema salapärane meesterahvas andis tihti ka head nõu. Tundus, et tegemist on tema ideaalmehega. Tihti jõudis asi ka selleni, et püüti üksteist läbi interneti erutada. Kõik oli siiski anonüümne ning toimus internetinimedega. Siis ühel päeval kui Siiri suhtes oma abikaasaga oli tõeline kriis, otsustas ta kübermehega päriselt kokku saada, et tema õlal veidi nutta ning hüva nõu saada. Korraldatigi kokkusaamine ning kui Siiri mõnda aega meest oodanud oli, ilmus kohale tema mehe vend. Võite nüüd ise ette kujutada, mis nägudega Siiri ning tema mitte enam nii salapärane kübermees olid! Sellist asja poleks nad küll oodanud, lugu nagu seebiooper! Mehe vend rääkis Siiri abikaasale ära, et tema kallis naine otsib endale internetist kaaslasi. Siirit ei tahtnud mitu kuud näha ei tema oma mees, ega ka tema kübermees. â