Kas Sinu kallim jääb pärast seksi kohe magama?

Kas Sinu kallim jääb pärast seksi kohe magama?

Mehed uinuvad pärast seksi tavaliselt naistest kiiremini. See ei pruugi aga suhtele kasuks tulla. Hiljutise uuringu kohaselt on seksijärgne aeg tähtis ühtekuulumise, pühendumise ja kommunikatsiooni kohalt, kirjutab Rakkaudeksi.

Mehed uinuvad pärast seksi tavaliselt naistest kiiremini. See ei pruugi aga suhtele kasuks tulla. Hiljutise uuringu kohaselt on seksijärgne aeg tähtis ühtekuuluvumise, pühendumise ja kommunikatsiooni kohalt, kirjutab Rakkaudeksi.

Paljud inimesed tunnevad end pärast vahekorda lõdvestununa ja jäävad magama. Orgasmi ajal vabaneb oksütotsiini hormoon, mis annab hea enesetunde, lõdvestab ning vähendab stressi. Oksütotsiini saavutatud lõdvestus ja hea enesetunne tagavad aga hea une. Siiski ei pruugi kõik kohe pärast seksi magama jääda, vaid orgasm võib ka vaimu ergastada ja värskendada.

Hiljutine USA-s läbiviidud uuring näitas, et seksijärgne aeg on eriti oluline ühtekuuluvuse, pühendumise ja kommunikatsiooni kohalt. Kõrgema oksütotsiinitaseme tõttu on just see aeg sobilik põhjalikuks aruteluks ja omavaheliseks läheduseks.

Partnerid jäävad igatsema

Seksiga seotud uuringuid tehakse palju, kuid enamik neist lõppeb seksi lõppemisega. Seksi sisaldava kooselu väljakutsed ei saa aga vahekorra lõppemisega otsa.

Michigani ülikooli teadlased on nüüd keskendunud seksijärgsele etapile. Uuringus osales 450 noort täiskasvanut ja selle esialgseid tulemusi tutvustati Ameerika Ühendriikide Psühholoogilise ühingu aastakoosolekul.

Tulemuste kohaselt jäävad need isikud, kelle partnerid uinuvad pärast seksi kiiresti, igatsema rohkem omavahelist suhtlemist ja ühtekuulumistunnet.

Mehed uinuvad kiiremini

Uuringu kohaselt uinuvad mehed pärast seksi tavaliselt naistest kiiremini.

Siiski soovisid ka mehed rohkem ühiselt koosveedetud aega, kui nende partnerid tavatsesid varem magama jääda.

”See ei ole revolutsiooniline, kuid tasub arvestada, et sama vajadus puudutab ka mehi. Ka nemad hoolivad suhtega seotud küsimustest,” märkis uurimisrühma juhtinud dotsent Daniel J. Kruger.

 

Anneli Allikas-Parv